Par godu Pasaules filozofijas dienai 2023. gada 16. novembrī Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un ētikas nodaļa rīko pasākumu virkni, kuru centrā ir filozofijas nozīme moderno sabiedrību dzīvē, kā arī mūsdienu pasaules sociāli politiskās situācijas izpratnē un analīzē. 

Ievēstot Pasaules filozofijas dienu, Latvijas Radio 1 pie žurnālista Ginta Grūbes raidījumā “Brīvības bulvāris” 7. novembrī viesojas LU Doc. Dr. Elvīra Šimfa. 

16. novembris –  Pasaules filozofijas diena sākas ar LU Filozofijas un ētikas nodaļas pārstāvju piedalīšanos LTV1 Rīta Panorāmā, kur viesojas Prof. Dr. Raivis Bičevskis un Doc. Dr. Elvīra Šimfa. 

16. novembra pusdienlaikā Pasaules filozofijas dienu turpina atzīmēt LU Filozofijas un ētikas nodaļas doktorandu simpozijā “Draudzība un tolerance starp mūžīgu mieru un pasaules ugunsgrēku”, kas norisināsies no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00 un kuram varēs sekot līdzi tiešsaistē LU Vēstures un filozofijas fakultātes (VFF) Facebook kontā. 

16. novembra vakarā LU VFF, biedrība Intelekts un Martina Heidegera biedrība Latvijā piedāvā simpoziju “Esamība kā stihija ir .. iespējamā spēks”, kura gaitā notiks tulkojuma “Pieci raksti par patiesību un “humānismu”” atvēršana LU Dabas mājā 702. auditorijā plkst. 18.30. Simpozija programmā – runas un sarunas. 

16. novembra Filozofijas dienas noslēgumā pulksten 19.00 žurnāls "Tvērums" organizē 6. numura atklāšanas notikumu "klusumu, šeit atklāj vidi" kultūrtelpā "1983", Vagonu ielā 21. Iecerēti uzrunu vārdi un autoru lasījumi un stāstījumi, kā arī pasākumam īpaši veidotas īsfilmas seanss. Pēc tam – rosīgās vides baudīšana līdz vēlai nakts stundai.