1) Kosmētikas ražošanā izmantojamu iespējami izmantojamu sēņu un augu polisaharīdus saturošu savienojumu frakciju iegūšana un raksturošana.
Aktivitāti īsteno ar mērķi iegūt attīrītus un bioķīmiski raksturotus kosmētikā potenciāli izmantojamus bioloģiski aktīvus savienojumus no augiem un kultivējamām sēnēm (Lentinula edodes, Ganoderma lucidum, Penicillium spp., u.c). Aktivitātes ietvaros tiek optimizētas polisaharīdu un glikoproteīnu iegūšanas metodes, veikta iegūto ekstraktu tālāka frakcionēšana. Izmantojot bioķīmijas, hromatogrāfiskās un spektroskopiskās metodes tiek analizēts bioloģiski aktīvo frakciju sastāvs.
2) Testsistēmu izveide bioloģiski aktīvo vielu ietekmes uz infekciju un mutāciju ierobežošanu pārbaudei.
Aktivitāti īsteno ar mērķi iegūt datus par kosmētikā potenciāli izmantojamo preparātu spēju ierobežot infekcijas un mutāciju procesu. Antimikrobiālās īpašības tiek testētas izmantojot standartizētas mikroorganismu kultūras un analizējot bioloģiski aktīvo vielu spēju ierobežot to augšanu. Bioloģiski aktīvu vielu ar šādu aktivitāti iegūšana ir būtiska, lai nodrošinātu ādas aizsardzību pret apkārtējās vides nelabvēlīgo iedarbību.
3) Testsistēmu izveide bioloģiski aktīvo vielu ietekmes uz membrānu integritāti un šūnu izturība pret oksidatīvo stresu izvērtēšanai.
Aktivitāti mērķis ir iegūt ērti pielietojamu testēšanas sistēmu ar zemām izmaksām ādas pretnovecošanās kosmētikā izmantojamu bioloģiski aktīvo savienojumu membrānas stabilizējošo un antioksidatīvo īpašību novērtēšanai. Aktivitātes ietvaros noris rauga un cilvēka šūnu kultūru kā modeļorganisma izmantošanas membrānu integritātes un oksidatīvā stresa pētījumos pielāgošana – testēšanas procedūras izstrāde, izveidotās sistēmas pārbaude ar kontroles savienojumiem, nosakāmo izmaiņu un to variāciju robežu noteikšana.
4) Testsistēmu izveide šūnu novecošanās izmaiņu vērtēšanai DNS trešējās un ceturtējās struktūras līmenī.
Aktivitāti mērķis ir iegūt izveidot jaunu testēšanas sistēmu ādas šūnu novecošanos aizkavējošu, kosmētikā izmantojamu bioloģiski aktīvo savienojumu identificēšana. Aktivitātes ietvaros tiek īstenota nosakāmo marķieru izmaiņu un to variāciju robežu noteikšana, Drosophila šūnu hromatīna integritātes testa pielāgošana novecošanās procesu kavējošo, kosmētikā potenciāli izmantojamo savienojumu identificēšanai, karstuma šoka proteīnu gēnu ekspresijas izmaiņu analīze.
5) Testsistēmu izveide ādas reģenerācijas procesu veicināšanas pārbaudēm.
Aktivitāti īsteno ar mērķi iegūt ērti pielietojamas, maksimāli informatīvas un in vivo apstākļiem pietuvinātas testēšanas sistēmas, kas dod iespējas novērtēt kosmētikā potenciāli izmantojamo bioloģiski aktīvo komponentu iedarbību uz ādas atjaunināšanos, neizmantojot eksperimentālos dzīvniekus. Aktivitātes ietvaros noris fibroblastu, keratinocītu, imūnšūnu un citu šūnu tipu kultūru un apvienotu kultūru asociāciju modeļu izmantošanas pielāgošana bioloģiski aktīvu vielu ietekmes uz ādas reģenerāciju izpētē. Testsistēmās tiek veikta marķieru, t.sk., ekstracelulārā matriksa komponentu sintēze, ietekme uz šūnu kustību un dalīšanos, augšanas faktoru ekspresija un sekrēcija, kvantitatīva vērtēšana un atlase kosmētikā potenciāli izmantojamo vielu iedarbības vērtēšanai, izvēlēto marķieru variāciju robežu noteikšana.
6) No augiem un sēnēm iegūstamu bioloģiski aktīvu savienojumu atlase, izmantošanai ādas novecošanos aizkavējošā kosmētikā.
Aktivitāti īsteno ar mērķi identificēt savienojumus, kas izmantojami pretdarbībai konkrēta ādas novecošanās procesa komponentam un ir derīgi kosmētikas receptūras izveidei. Aktivitātes ietvaros tiek veikta perspektīvāko nākotnē kosmētikas ražošanā izmantojamo savienojumu/kompleksu atlase, pamatojoties uz in vitro testos iegūtajiem rezultātiem. Izvēlēto ekstraktu un to kombināciju atkārtota pārbaude testsistēmās, novērtējot to potenciālu ādas reģenerācijā un novecošanās novēršanā.
7) Izvēlēto bioloģiski aktīvo savienojumu ādas atjaunināšnas īpašību raksturojums kosmētikā izmantojamu kompozīciju sastāvā.
Aktivitāti īsteno ar mērķi pārbaudīt iegūstamo bioloģiski aktīvo savienojumu efektivitāti ādas novecošanās aizkavējošo kosmētikas kompozīciju sastāvā un raksturīgo nesējvielu klātbūtnē, izstrādāt ieteikumus piemērotāko aktīvo vielu kompozīciju izmantošanai pretnovecošanās kosmētikas ražošanai. Aktivitāts ietvaros tiek veikta atlasīto bioloģiski aktīvo savienojumu un to kombināciju efektivitātes pārbaude kopā ar kosmētikā izmantojamajām nesējvielām.
8) Izvēlēto un testsistēmās in vitro pārbaudīto bioloģiski aktīvo dabas vielu pārbaude in vivo dermatologa uzraudzībā.
Aktivitāti īsteno ar mērķi pārbaudīt atlasīto savienojumu efektivitāti ādas novecošanās aizkavēšanā in vivo un parādīt atlasīto bioloģiski aktīvo savienojumu in vitro un in vivo efektivitātes datu salīdzināmību. Aktivitātes ietvaros tiek veikta gala patērētāju iesaistīšana kosmētikā izmantojamo bioloģiski aktīvo savienojumu, to savstarpējo kombināciju un kombināciju ar palīgvielām efektivitātes pārbaudēm in vivo (ādas biomehānisko īpašību (elastības) izmaiņu un dermatoskopiski novērojamu struktūras izmaiņu izvērtējums, ādas mikrocirkulācijas izmaiņu novērtēšana.sā izmantojamajām nesējvielām iegdum, Penicillium spp.,
9) Rūpnieciskajā pētījumā un eksperimentālajā izstrādē iegūto rezultātu publiskas pieejamības nodrošināšana.
10) Rūpnieciskajā pētījumā un eksperimentālajā izstrādē iegūto rezultātu rūpniecisko īpašuma tiesību nostiprināšana