Viedā Enerģētika Starpkultūru Kontekstā: Ziemeļvalstu un Tuvo Austrumu Biznesa Sadarbība Ilgtspējas Vārdā
Projekta nosaukums: Viedā Enerģētika Starpkultūru Kontekstā: Ziemeļvalstu un Tuvo Austrumu Biznesa Sadarbība Ilgtspējas Vārdā.
Projekta līguma numurs: Nr.1.1.1.2/VIAA/1/16/168
Projekta sadarbības partneri: Bergenas Universitāte Norvēģijā; Biznesa Inkubators “Nordic Innovation Hub” Abu Dabī; Masdar Zinātnes un Tehnoloģiju Institūts Abu Dabī; uzņēmums “Nordoest“ Apvienoto Arābu Emirātos.
Projekta īstenošanas termiņš: 01.01.2018.-31.12.2020.
Projekta kopējais finansējums, LU daļa: EUR 133 806.00; EUR 6690.30
Projekta mērķis:
Pētīt Ziemeļvalstu uzņēmumu ieiešanu Līča valstīs, galveno uzmanību vēršot uz enerģētikas sektoru Apvienoto Arābu Emirātos, un biznesa sadarbību sarežģītos starpkultūru kontekstos. Atklāt, kā globālais uzstādījums samazināt atkarību no fosilajiem energoresursiem izpaužas konkrētos Ziemeļvalstu un Līča valstu uzņēmumu sadarbības projektos, tādejādi padziļinot zināšanas viedās enerģētikas jomā un attīstot sociālantropoloģisko pieeju tehnoloģiju un biznesa izpētē. Balstoties Ziemeļvalstu pieredzē, gūt padziļinātu ieskatu biznesa sadarbības procesos, tirgus iespējās un stratēģijās to īstenošanai Līča reģionā.
Projekta rezultāti: monogrāfijas manuskripts, ekspertīze pakalpojumiem privātajam sektoram, sadarbība ar komersantiem, prezentācijas konferencēs.
Izpētes uzsākšana
Pētījuma 1. un 2. ceturkšņa laikā esmu veiksmīgi uzsākusi lauka pētījumus Apvienoto Arābu Emirātos (Abu Dabī, Dubajā un Aleinā) un Bahreinā (Manamā), kur esmu nodibinājusi kontaktus un veikusi vairāk kā 25 vizītes, sarunas un intervijas dažādos Ziemeļvalstu uzņēmumos, pārstāvniecībās un organizācijās. Tiekoties ar Ziemeļvalstu uzņēmējiem, inovatoriem, diplomātiem, ekspertiem, pētniekiem un vietējiem iedzīvotājiem šajā reģionā, galvenā uzmanība tiek vērsta uz to, kā Ziemeļvalstu uzņēmumi enerģētikas, ilgtspējas un viedo tehnoloģiju jomā ieiet un darbojas Līča valstu tirgos; kā un kāpēc tiem izdodas vai neizdodas tur realizēt savus pakalpojumus un tehnoloģijas.
Esmu veiksmīgi uzsākusi sadarbību ar projekta partneriem Bergenas Universitātē Norvēģijā, kur projekta Energethics ietvaros tiek vekta Norvēģu enerģētikas uzņēmumu izpēte ārpus Eiropas tirgos, kā arī ar biznesa inkubatoru Nordic Innovation Hub Abu Dabī, kas palīdz Ziemeļvalstu viedo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pielāgot tehnoloģijas un ieiet Līča valstu tirgos.
Esmu diskutējusi ilgtspējas un enerģētikas jautājumus ar ekspertiem Emirates Diplomatic Academy Abu Dabī un starptautiskajā atjaunojamās enerģētikas asociācijā IRENA Abu Dabī. World Future Energy Summit 2018 laikā Abu Dabī piedalījos semināros, kas vērsti uz vides, ilgtspējas un atjaunojamās enerģētikas jautājumiem un kopā Norvēģijas uzņēmumiem piedalījos EXPO 2020 seminārā Dubajā par biznesa iespējām EXPO 2020 ilgtspējas paviljonā.
Esmu viesojusies un piedalījusies mācību procesā Zayed Universitātē Dubajā, kur ar vietējām studentēm diskutēju vides un ilgtspējas problemātiku AAE. Bet Bergenas Universitātē Norvēģijā piedalījos studiju kursā “Naftas Antropoloģija”.
Daļa sākotnējo ieskatu un atklājumu ir apkopoti konferenču rakstos un prezentācijās:
"Smart Energy in Intercultural Contexts: The Case of Nordic Innovation Hub in the Middle East", kuru bija paredzēts prezentēt SfAA (Society for Applied Anthropology) konferencē "Sustainable Futures" ASV Filadelfijā 05.04.2018.
"Viedā Enerģētika Starpkultūru Kontekstā: Ziemeļvalstu un Tuvo Austrumu biznesa sadarbība ilgtspējas vārdā", kas prezentēta LU BVEF Radošaja Forumā 10.04.2018.
“Prospects of Norwegian Energy Solutions for a Greener World: The Case of the UAE”, kas prezentēta “Energethics” seminārā Bergenas Universitātē 14.06. 2018.