Pēdējo grupas spēli aizvadījusi Latvijas U-18 vīriešu izlase, kas laukumā, 29. jūlijā, tikās ar Francijas izlasi un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 63:73 (11:17, 15:15, 19:22, 18:19). Latvijas junioru komanda ierindojās 4. vietā un 1/8 finālā trešdien plkst. 14:30 spēlēs pret D grupas labāko komandu – Spāniju.

Rezultātu atklāja Francijas komanda, kam jau pirmajās minūtēs izdevās iegūt komfortablu pārsvaru – 5:0 un 10:2. Roberts Bērze guva savus pirmos divus punktus un nedaudz samazināja starpību 4:10. Divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām mūsējiem izdevās pietuvoties jau vairs tikai līdz viena precīza metiena starpībai (9:12), taču Francijas izlases spēlētāji atbildēja ar savu trejaci (9:15). Turpinājumā katra komanda vēl iemeta pa vienam metienam, ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 11:17.

Arī otrās desmit minūtes ar precīzu metienu iesāka Francijas U-18 izlase, panākot 19:11. Spēles turpinājumā pretinieki visu laiku atradās vadībā, te iegūstot lielāku pārsvaru, te atkal nedaudz to sadeldējot mūsējiem. Roberts Bērze iemeta pustālo metienu un panāca 20:25. Ar precīziem metieniem apmainījās abas komandas, līdz mirklim, kad Roberts Bērze realizēja vēl vienu metienu un Latvijas komanda pietuvojās pavisam tuvu – 24:27. Otro ceturtdaļu komandas nospēlēja neizšķirti (15:15), kas kopsummā saglabāja -6 Latvijas izlasei (26:32).

Mūsu komanda pēc pārtraukuma atgriezās apņēmīgi, sākotnēji realizējot 3 punktus un panākot 29:32, mirkli vēlāk pretiniekiem precīzs metiens (34:29), taču mūsējie pietuvojās līdz -3 (31:34). Pēc izcīnītas bumbas, Roberts Bērze savam punktu skaitam pievienoja vēl divus un pietuvoja komandu viena punkta attālumā – 33:34. Sekoja vairākas maiņas un Francijas izlasei izdevās demonstrēt savu fizisko pārspēku, kā rezultātā viņi atkal varēja justies nedaudz drošāk (39:33, 41:35 un 45:37). Mirklī, kad pretinieki sasniedza +10 uz tablo, nekavējoties sekoja minūtes pārtraukums, taču mūsējie pēc spēlētām trīs desmit minūtēm atradās iedzinējos ar -9 (45:54).

Pēdējā ceturtdaļā mūsu juniori centās pietuvoties pretiniekiem, taču viņi ļoti veiksmīgi realizēja brīvos metienus un nelaida mūsu komandu tuvāk par pieciem punktiem, pēc spēlētām divām minūtēm rezultāts – 51:58. Pašu pieļautās kļūdas neļāva komandai pietuvoties rezultātā, kas spēles beigās uz tablo vēstīja par trešo zaudējumu – 63:73.

Spēles rezultāts pa ceturtdaļām: 11:17, 15:15, 19:22, 18:19

LU/BS Rīga spēlētājs Roberts Bērze guva 14 punktus, izcīnīja 4 atlēkušās bumbas. Turpretim Everts Ramza šajā spēlē spēlēja salīdzinoši maz un punktus neguva, divas reizes pārtvēra bumbu un izcīnīja 1 atlēkušo bumbu un 1 reizi rezultatīvi asistēja.

Roberts Bērze: "Diemžēl zaudējām visas trīs spēles, bet vēl cerība par cīņu par augstām vietām saglabājas. Ticam, ka ar labu spēli varam uzvarēt nākamās spēles un cīnīties par pēc iespējas augstāku vietu!"

Everts Ramza: "Visas grupas spēlēs bija ļoti sīvas un uzvaramas, pret slovēņiem un grieķiem visu spēli bijām vadībā, taču pievīla pašas beigas, pret Franciju gan visu laiku turējāmies - 10 punktu robežā, taču uzskatu, ka aizvadījām labas 3 spēles pret stiprām komandām. Tālāk 1/8 finālā būs jāspēlē pret otras grupas pirmo vietu, tā spēle noteikti būs svarīgākā un grūtākā, tomēr, ja visi būsim fokusā visu spēli, tad ticu, ka uzvarēsim jebko, kas nāks pretī!"

Nākamo spēli Latvijas U-18 izlase aizvadīs 1/8 finālā trešdien, 31. jūlijā, plkst. 14:30 pret Spānijas izlasi.