Adrese: Aspazijas bulvāris 5, Rīga, 120. kab.
Telefons: 29333956
E-pasts: sports@lu.lv 

Sporta centra darbinieku un treneru kontaktinformāciju meklē šeit.

Latvijas Universitātes (LU) sporta dzīvi organizē LU Sporta centrs (SC) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes sporta zālēs (Aspazijas bulvārī 5, Rīga), Elektrum olimpiskajā centrā (Grostonas ielā 6b, Rīga) un Sporta kompleksā "Ķeizarmežs" (Ezermalas iela 30) - šīs ir LU studentu sporta pamatbāzes.

LU sporta dzīve norit arī citās sporta bāzēs: Rīgas sporta manēžā (Kojusalas iela 9), Hanzas vsk.(Grostonas iela 5), futbola laukums, Rīgas 1.medicīnas koledžas sporta zāle (Tomsona iela 37) un LU fakultāšu sporta zāles. 

Sadarbībā ar Studentu padomi tiek rīkoti pasākumi un sacensības dažādos sporta veidos.
Populārākie no tiem ir LU basketbola un futbola līgas, nakts turnīri un citi netradicionāli aktīvās atpūtas pasākumi.

Rūpējoties par darbinieku veselību, tiek nodrošināta vingrošana, lai samazinātu sēdoša un statiska darba nelabvēlīgo ietekmi. Tiek organizēti arī aktīvās atpūtas pasākumi. Par tradīcīju kļuvušas LU darbinieku ikgadējās sporta spēles, kas kopā pulcē lielu dalībnieku skaitu.

LU Sporta centrs piedāvā:

 • Līdz 40 dažādas sporta nodarbības 11 sporta veidos – basketbolā, cīņas sportā, fitnesa grupu nodarbībās, futbolā, florbolā, galda tenisā, kendo, vispārējā fiziskā sagatavotībā, volejbolā, karsējmeitenēs un pašaizsardzībā;
 • Iespēju izvēlēties sev piemērotāko sporta nodarbību gan pēc slodzes intensitātes, gan pēc individuālajām interesēm;
 • Treniņus profesionālu treneru vadībā.

LU – iespēja veidot duālo karjeru:

LU ir viena no pirmajām augstskolām Baltijā, kas augsta līmeņa sportistiem piedāvā iespēju iegūt augstāko izglītību apvienojot to ar sportista karjeru, tādejādi nodrošinot nākotnes perspektīvu Latvijas labākajiem atlētiem. Universitātes loma ir īpaša Latvijas sportā, jo nodrošina pārejas posmu no jaunatnes sporta uz profesionālo sportu, tādejādi atbalstot jaunos sportistus turpināt sasniegt sava potenciāla maksimumu. Ievērības cienīga ir Latvijas Universitātes basketbola sistēma, kurā vietu atradīs jebkurš interesents. Sākot ar vienkāršiem treniņiem, sacensībām studentiem un darbiniekiem, līdz pat jauniešu izlases spēlētājiem dodot iespēju trenēties un spēlēt profesionālā vidē. Līdzīgi apstākļi tiek veidoti arī futbolā, florbolā un volejbolā.

LU dažāda līmeņa čempionātos pārstāv šādas komandas:

 • Sieviešu un vīriešu basketbola komandas “Latvijas Universitāte”;
 • Futbola komanda “ FS Metta/Latvijas Universitāte”;
 • Florbola komanda “Latvijas Universitāte/ FS Masters”;
 • Volejbola komanda "RVS/Latvijas Universitāte"

Labākajiem LU studentiem, kuri ir arī profesionāli sportisti, ir iespēja saņemt studiju maksas atlaides, stipendijas, kā arī piedalīties augsta mēroga sporta sacensības:

 • Latvijas Augstskolu Universiādēs;
 • SELL studentu spēlēs;
 • Eiropas studentu čempionātos;
 • Pasaules Augstskolu Universiādēs u.c.