Augsta līmeņa sportistiem iespēja saņemt sporta stipendijas Latvijas Universitātē

Latvijas Universitāte jau vairākus gadus atbalsta augsta līmeņa sportistus, piešķirot sporta stipendijas studijām augstskolā, lai dotu iespēju gūtu panākumu ne tikai sportā, bet arī mācībās.

Šogad sporta stipendijas, kas izpaužas kā studiju maksas atvieglojums jebkurā studiju programmā, tiks piešķirtas aptuveni 50 sportistiem. Pieteikties Latvijas Universitātes sporta stipendijai 2024./2025. m.g. ir iespējams no 1. līdz 28. jūlijam.

LU aicina jaunos augsta līmeņa sportistus izmantot LU piešķirtās sporta stipendijas, kas nodrošina iespēju sportistiem iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību un vienlaikus turpināt sportista karjeru. Sporta stipendija, kā tas ierasts daudzās Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, nodrošina studiju maksas segšanu, ja sportists uzrādījis augstus sasniegumus savā sporta veidā un vienlaikus ir sekmīgs arī studijās LU.

“Laiks, kurā šobrīd dzīvojam, ir pierādījis, ka ir jādomā vairākus soļus uz priekšu. Šobrīd straujā sporta pasaule ir nedaudz apstājusies, tādēļ sportistiem aktīvi jādomā, kā turpmāk sevi realizēt. Nereti ir zināmas situācijas, kad sabiedrībā zināmi sportisti pēc sportista karjeras beigām ir apjukuši, jo nonāk pie vairākiem jautājumiem – ko darīt, kā to darīt, ko turpināt… Lai mazinātu šādas situācijas jauno sportistu vidū, LU dod šo unikālo iespēju – apvienot vairākas lietas vienlaicīgi,” skaidro LU sporta centra direktors Uģis Bisenieks. “Daudzi jau esošie duālās karjeras veidotāji atzinuši, ka šāda iespēja – studēt un sportot vienlaikus – ir liels ieguvums un ir ļoti pateicīgi LU par šādu iespēju.”

Šķēpmetējs Krišjānis Suntažs saka: "Sports ir tikai maza daļa no dzīves, tāpēc ikvienam sportistam ir nepieciešama laba izglītība. Ja vēlies sportot profesionāli, bieži vien tieši izglītību nākas upurēt sportiskās karjeras labā. Tāpēc LU duālās karjeras iespējas ir lielisks veids, kā es varu visas savas intereses un talantus apvienot, neietekmējot to rezultātu kvalitāti."

LU aicina neatmest savus sapņus ne sportā, ne izglītībā, bet pievienoties vienai no vadošākajām augstskolām Latvijā un veidot duālo karjeru!

Lai pieteiktos Latvijas Universitātes sporta stipendiju iegūšanai 2024./2025. mācību gada rudens semestrim, laika posmā no 1. līdz 28. jūlijam sūti e-pastu uz sports@lu.lv ar pielikumā pievienotu aizpildītu pieteikšanās anketu, savu CV brīvā formā, rekomendāciju (ja tāda ir) no LU sporta trenera, Olimpiskās komitejas vai sporta federācijām un citiem dokumentiem pēc paša ieskatiem, kas varētu palīdzēt izvērtēt pieteikumu.

Latvijas Universitātes “Duālās karjeras” sporta stipendiju piešķiršanas noteikumus un pieteikšanās anketas veidalpu meklē zemāk:

Noteikumi

Pieteikšanās anketa