Latvijas U-18 izlase šodien, 31. jūlijā, aizvadīja spēli pret Spānijas izlasi un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 52:87 (18:18, 10:32, 8:23, 16:14), kas nozīmē, ka komanda turpinās cīņu par 9. - 16. vietu. LU/BS Rīga spēlētāji Everts Ramza un Roberts Bērze guva attiecīgi 13 un 8 punktus.

Pirmā ceturtdaļā rezultātu atklāja spāņi, kuri izvirzījās vadībā ar 2:0, taču latvieši uzreiz atbildēja ar precīzu trejaci – 3:2. Rezultāts izmainījās ļoti strauji, komandām apmainoties ar precīziem divpunktniekiem – 5:4. Everts Ramza pēc precīzas Roberta Bērzes piespēles guva savus pirmos trīs punktus spēlē – 8:5. Pretinieki iemeta savus divus metienus pēc kārtas un izvirzījās jau vadībā (10:8), kā arī mirkli vēlāk panāca jau 12:8, pēc kā sekoja minūtes pārtraukums no Latvijas izlases trenera. Atgriežoties no pārtraukuma Roberts Bērze atdeva savu otro rezultatīvo piespēli, komandas biedram realizējot divus punktus (10:12). Jau nākamajā uzbrukumā latvieši izvirzījās vadībā, pēc realizētiem trīs punktiem – 13:12. Komanda aizvadīja veiksmīgu spēles nogriezni, jo no rezultāta 8:12 panāca jau 15:12, jeb veica 7:0 izrāvienu. Ceturtdaļa noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 18:18, pēc Roberta Bērzes precīza tālmetiena.

Otro ceturtdaļu atkal ar precīzu metienu iesāka Spānijas izlase, kas panāca 20:18. Spānija šo ceturtdaļu iesāka daudz agresīvāk un ieguva 6 punktu pārsvaru jau pirmajās minūtēs – 24:18. Mūsu komanda iemeta savus pirmos divus punktus tikai pēc spēlētām gandrīz trīs minūtēm (20:24). Tomēr spāņi bija apņēmības pilni jau šajā ceturtdaļā iegūt lielāku pārsvaru, panākot 27:20 un 29:20. Everts Ramza iemeta savu otro trīs punktu metienu spēlē, nedaudz samazinot starpību – 23:29. Nākamajā uzbrukumā viņš izprovocēja pretinieku uz pārkāpumu metienā aiz trīs punktu līnijas un realizēja divus soda metienus – 25:29. Spāņi iesāka jaunu izrāvienu, raidot grozā metienus vienu pēc otra un pirmo reizi izvirzoties vadībā ar divciparu skaitli – 37:25. Latvijas komandā sekoja vairākas spēlētāju maiņas, tomēr pagalam neveiksmīgas pēdējās minūtes un ceturtdaļa zaudēta ar 10:32, kas kopsummā dod -22 (28:50).

Latvieši atsāka spēli ar diviem iemestiem punktiem, panākot 30:50 (-20). Mūsu komanda turpināja kļūdīties, kā arī nespēja iemest savus metienus no spēles. Divos uzbrukumos izdevās gūt četrus punktus pēc kārtas un pretiniekiem neļāva veikt vēl tālāku izrāvienu – 34:57. Mirklī, kad bija jāspēlē vēl 6:42 minūtes pie rezultāta 36:57 komanda pilnībā apstājās un neguva nevienu punktu, un pretinieki veica 16:0 izrāvienu. Kopumā trešajā ceturtdaļā turpināja dominēt Spānijas komanda, kas to uzvarēja ar 23:8, kas kopsummā jau deva graujošu rezultātu – 36:73.

Pēdējā ceturtdaļa iesākās bez lielas intrigas, jo spēles uzvarētājs jau bija skaidrs. Priecē tas, ka komanda turpināja cīnīties neskatoties uz rezultātu un uzvarēja atsevišķi ceturto ceturtdaļu ar rezultātu 16:14. Roberts Bērze iemeta trīs punktus pēc Everta Ramzas piespēles, panākot 43:82. Komanda soli pa solim samazināja deficītu, nedaudz pietuvojoties rezultāta starpībā. Everts Ramza iemeta vienu no diviem sodiņiem, pēc tam pievienoja vēl trīs punktus, kā arī vēlreiz realizēja vienu no diviem soda metieniem – 49:85. Spēle noslēdzās ar rezultātu 52:87.

Spēles rezultāts pa ceturtdaļām: 18:18, 10:32, 8:23, 16:14

LU/BS Rīga spēlētājs Everts Ramza guva 13 punktus, kā arī izcīnīja 3 atlēkušās bumbas un atdeva 2 rezultatīvas piespēles.

Otrs LU/BS Rīga spēlētājs Roberts Bērze iemeta 8 punktus un izcīnīja 2 bumbas, kā arī atdeva 2 rezultatīvas piespēles.

Piedzīvojot zaudējumu 1/8 fināla spēlē, komanda turpinājumā cīnīsies par 9. - 16. vietu!