Latvijas U-18 izlase aizvadījusi vēl divas spēles Eiropas čempionātā, kur 1. augustā laukumā tikās ar Vācijas izlasi un piedzīvoja pamatīgu sagrāvi – 57:95 (17:28, 14:24, 15:27, 11:16), kā arī 3. augustā tikās ar Somijas izlasi, kur zaudējumu piedzīvoja tikai pašā spēles izskaņā – 83:85 (19:22, 23:22, 23:17, 18:24), kas nozīmē, ka komanda var finišēt vairs tikai 15. vai 16. vietā un nākamgad spēlēs B divīzijā.

Spēlē pret Vāciju mūsējiem nebija īsti iespēju aizķerties, jo visu spēli vadībā atradās pretinieki – lai arī spēles sākums padevās veiksmīgāks mūsējiem, kad bijām vadībā 2:0, 5:3, 7:5 un pie rezultāta 9:8, kas bija arī pēdējā vadība spēlē mūsējiem. Pretinieki spēja veikt lielāku izrāvienu, kad no rezultāta 8:9, panāca jau 23:9 jeb 15:0 izrāviens, kas mūsējiem lika atspēlēties. Everts Ramza precīzi asistēja savam komandas biedram un uz mirkli izdevās apstādināt Vācijas izrāvienu – 12:23. Pašā pēdējā uzbrukumā Roberts Bērze iemeta savu trīs punktu metienu un ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 17:28. Mūsējie nevarēja iemest brīvos metienus, kas ļāva vāciešiem vēl vairāk atrauties – 34:19 jeb +15. Latvieši turpināja spēlēt nepārliecinoši un pretinieki pirmo reizi spēlē jau panāca +20 (47:27). Puslaika pārtraukumā mūsu komanda devās ar domu atspēlēt milzīgo deficītu un sakārtot savu spēli, jo rezultāts bija sasniedzis lielāko pārsvaru vāciešiem – 52:31.

No pārtraukuma atgriežoties, izdevās uzreiz iemest trīs punktus (34:52).  Vācija arī nebija gatavi apstāties un turpināja darboties pārliecinoši, pēc spēlētām trīsdesmit minūtēm vēl vairāk palielinot savu pārsvaru – 79:46. Treneri mēģināja veikt vairākas maiņas, taču tas nedeva rezultātu un atlika nospēlēt vairs tikai pēdējo ceturtdaļu. Mūsu komanda turpināja kļūdīties un pretinieki panāca jau 83:46, kad treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu. Ilgu laiku latviešiem neizdevās gūt punktus, taču beidzot precīzs bija Roberts Bērze, kurš iemeta savu otro trejaci – 49:83. Latvieši turpināja daudz kļūdīties un spēlēt mazrezultatīvi, kas pēc spēlētām piecām minūtēm uz tablo vēstīja par 53:86 (-33). Vācijas izlase turpināja palielināt pārsvaru un spēli noslēdza ar rezultātu – 95:57.

LU/BS Rīga spēlētāji Roberts Bērze un Everts Ramza šajā spēlē guva katrs pa 6 un 2 punktiem, kā arī Everts izcīnīja divas atlēkušās bumbas un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

3. augustā Latvijas junioru komanda atkal devās laukumā un mēroja spēkus ar Somijas izlasi, lai, uzvaras gadījumā, saglabātu iespēju arī nākamgad spēlēt A divīzijā.

Spēles rezultātu atklāja latvieši (2:0), taču uzreiz ar precīzu metienu atbildēja pretinieki (2:2). Pirmās minūtes aizritēja līdzvērtīgā cīņā (4:4, 6:9), kas liecināja, ka abas ir ļoti līdzvērtīgas komandas un abas grib palikt augstākajā divīzijā. Cīņa bija salīdzinoši mazrezultatīva, kad pēc spēlētām piecām minūtēm rezultāts uz tablo bija 12:12 pēc Roberta Bērzes precīza pustālā metiena. Pirmajās desmit minūtēs uz tablo bieži bija neizšķirts (14:14, 19:19), bet pirmā ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 19:22. Otro spēles nogriezni atklāja somi, taču uzreiz arī mūsu spēlētāji guva savus divus punktus (21:24). Pēc spēlētām divām minūtēm, latviešiem izdevās panākt pretiniekus un izvirzīties vadībā – 27:26. Sekoja vairākas maiņas un ceturtdaļas vidū uz tablo atkal kaujiniecisks neizšķirts – 31:31. Pie rezultāta 35:34 somi pieprasīja minūtes pārtraukumu. Divdesmit minūšu beigas tika piefiksētas ar rezultātu 42:44.

Atgriežoties no pārtraukuma latvieši atkal izlīdzināja rezultātu – 44:44, kas nozīmēja par spraigiem notikumiem bagātām atlikušajām minūtēm. Kad bija nospēlētas četras minūtes, pretinieki spēja izvirzīties vadībā ar +6, tomēr latvieši ātri atbildēja, kad pēc Everta Ramzas piespēles precīzs bija Roberts Bērze – 52:55. Mirklī, kad somi panāca 58:52 savā labā, Latvijas izlase spēja nospēlēt lieliski aizsardzībā un produktīvi uzbrukumā, sadeldējot pārsvaru un arī izvirzoties vadībā (54:58 un 57:58) precīzam esot Robertam Bērzem (60:58), kad tika realizēti trīs punkti pēc Everta Ramzas piespēles. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 65:61 Latvijas izlases labā.

Pēdējā ceturtdaļa tomēr veiksmīgāka bija Somijas izlasei, jo, lai arī līdzvērtīga cīņa ceturtdaļas gaitā, tomēr beigās sāpīgs zaudējums ar 2 punktu deficītu (83:85), lai arī pēdējā uzbrukumā komandai vēl bija iespēja izraut neizšķirtu vai pat uzvaru.

LU/BS Rīga spēlētājs Roberts Bērze iemeta 11 punktus, izcīnīja 7 atlēkušās bumbas un atdeva 3 rezultatīvas piespēles.

LU/BS Rīga spēlētājs Everts Ramza iemeta 2 punktus, izcīnīja 4 atlēkušās bumbas un atdeva 7 rezultatīvas piespēles.

Pēdējo Eiropas čempionāta spēli Latvijas izlase aizvadīs 4. augustā plkst. 12:00 pret Nīderlandes izlasi.