Pēdējo spēli Eiropas čempionātā Grieķijas pilsētā Volosā aizvadījusi Latvijas U-18 junioru izlase, kura svētdien, 4. augustā, laukumā tikās ar Nīderlandes izlasi un piedzīvoja bezierunu zaudējumu ar rezultātu 61:91 (18:18, 18:23, 14:25, 11:25).

Spēles pirmo uzbrukumu realizēja Latvijas junioru izlase, kad precīzs bija Roberts Bērze – 2:0. Nīderlandes izlase atbildēja uzreiz ar sešiem punktiem, kas deva 2:6. Roberts Bērze iemeta arī savu pirmo trīs punktu metienu spēlē, kas ļāva pietuvoties (5:6), tomēr pretiniekiem atkal divi precīzi pustālie metieni un rezultāts jau 5:10. Mūsu komandai padevās veiksmīgākas spēles pēdējās minūtes, kad no rezultāta 9:14 tika atspēlēts deficīts un ceturtdaļa noslēgta ar rezultātu 18:18.

Otrās ceturtdaļas rezultātu atklāja nīderlandieši, kas panāca 22:18 savā labā. Latvieši pēc Everta Ramzas precīzas piespēles pietuvojās līdz 21:22, tomēr Nīderlandes izlase atkal panāca sev labvēlīgu rezultātu (+7 jeb 21:28). Roberts Bērze nebija gatavs atlaist pretiniekus pārāk tālu, realizējot vēl vienu trejaci – 24:28. Pie šāda rezultāta sekoja minūtes pārtraukums no latviešu treneru puses, pēc kura mūsējiem iemeta vēl trīs punktus un panāca jau 27:28. Rezultāts sāka veidoties jau daudz straujāk, pretinieki atbildēja ar bumbas triecienu grozā, kamēr latvieši bija precīzi pēc Everta Ramzas piespēles – 29:30. Uz mirkli mūsu komandai pazuda koncentrācija, kas Nīderlandes izlasei ļāva panākt lielāku starpību (29:36). Latvieši cīnījās pretī, atkal samazinot pārsvaru un panākot neizšķirtu – 36:36. Pēdējās minūtes laikā nīderlandieši veica 5:0 izrāvienu un puslaikā devās ar +5 (41:36).

Trešo desmit minūti ar precīzu raidījumu iesāka latvieši, panākot 39:41, pēc pāris precīziem uzbrukumiem, pēc spēlētām divām minūtēm, rezultāts uz tablo atkal neizšķirts (43:43). Tomēr vēlāk viss aizgāja pretiniekiem par labu. Nedaudz mazāk kā deviņu minūšu laikā mūsējie guva tikai 7 punktus, kamēr pretinieki atbildēja ar 23 punktiem, kas ceturtdaļu ļāva noslēgt ar + 16 (50:66).

Pretinieki arī pēdējā ceturtdaļā turpināja spēlēt veiksmīgāk un mūsu komanda bija pazaudējusi ticību saviem spēkiem, kad nonāca iedzinējos jau ar -20 (53:73). Everts Ramza bija precīzs pustālajā metienā, panākot 55:75. Nīderlandes izlase turpināja savu izrāvienu, panākot jau 82:55, nākamajos uzbrukumos jau pirmo reizi pārsniedzot starpību ar 30 punktiem (86:55 jeb +31). Treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu, lai sapurinātu komandu, kas ļāva iemest vēl dažus metienus un spēli noslēgt ar 30 punktu deficītu – 61:91.

Spēles rezultāts pa ceturtdaļām – 18:18, 18:23, 14:25, 11:25.

LU/BS Rīga spēlētājs Roberts Bērze spēlē guva 12 punktus un izcīnīja 4 atlēkušās bumbas, kamēr Everts Ramza guva 8 punktus, izcīnīja 2 atlēkušās bumbas un atdeva 5 rezultatīvas piespēles.

Everts Ramza: "Šo čempionātu noteikti vērtēju vairāk slikti nekā labi, gan paša sniegums, gan komandas gala rezultāts nav apmierinošs, taču tā bija neaizmirstama pieredze un tagad tikai jāmācās no kļūdām, jāpaliek labākam un pēc iespējas ātrāk jāatgriežas A divīzijā!"

Ar zaudējumu visās turnīra spēlēs Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātu noslēdza 16. vietā un nākamgad spēlēs B divīzijā.