Ceturtdien, 21. martā, Latvijas Universitātes basketbola komanda savā laukumā, Elektrum Olimpiskajā centrā, OlyBet Latvijas-Igaunijas basketbola līgas ietvaros tikās ar ziemeļu kaimiņvalsts spēcīgāko vienību BC “Kalev/Cramo”. Ja pirmais puslaiks tika aizvadīts gana līdzvērtīgā cīņā, spēles izskaņā Latvijas Universitāte tomēr nācās atzīt pretinieku pārākumu ar rezultātu 71:97. Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas Universitātes rindās bija Adrians Šnipke ar 18 punktiem, kas visi gūti no tālas distances.

Spēles rezultāts tika atklāts, abām komandām apmainoties ar precīziem tālmetieniem (3:3), un kādu brīdi cīņa turpināja ritēt punkts punktā. Pirmās ceturtdaļas vidū Latvijas Universitātei izdevās veikt izrāvienu, panākot sev +4 pārsvaru (13:9). Arvīda Dambenieka divi punkti un tiem sekojušais soda metiens ļāva rezultāta starpībai sasniegt jau sešus punktus (18:12), tomēr pretiniekiem pirmā ceturkšņa izskaņā izdevās ne tikai atjaunot līdzsvaru, bet arī gūt minimālu pārsvaru – 21:22.

Otro ceturtdaļu “Kalev/Cramo” iesāka ar vēl diviem gūtiem punktiem, taču Alberta Putāna tālmetiens uzreiz atjaunoja neizšķirtu (24:24). Sekoja 11:4 izrāviens viesiem (28:35) un pirmais minūtes pārtraukums studentiem. Pēc tā spēle atkal kļuva līdzvērtīgāka, un līdz puslaika beigām Latvijas Universitātei izdevās sadeldēt deficītu līdz četriem punktiem – 43:47.

Otrā puslaika ievadā Latvijas Universitāte pamazām turpināja atspēlēties. Pēc Dambenieka precīzās bumbas raidīšanas grozā, rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam (53:54). Sekoja 12:3 izrāviens “Kalev/Cramo” (56:66), kas veicināja apspriedes sasaukšanu LU. Pēc tās studenti ātri atguva četrus punktus (60:66), kam sekoja pirmais minūtes pārtraukums pretiniekiem. Trešās ceturtdaļas izskaņa tomēr sekmīgāka bija viesiem, pēc 30 nospēlētām minūtēm tablo vēstot par 64:78.

Noslēdzošā ceturtdaļa būtisku intrigu spēlē vairs neradīja. Līdz tās vidum viesiem izdevās palielināt savu pārsvaru līdz 20 punktu atzīmei (65:85). Līdz spēles beigu signālam “Kalev/Cramo” turpināja dominēt laukumā, cīņai noslēdzoties ar rezultātu 71:97.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas Universitātes komandā bija Adrians Šnipke ar 18 punktiem (visi gūti ar metieniem no tālas distances), savukārt 12 pievienoja komandas kapteinis Linards Jaunzems, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Noslēdzošo OlyBet Latvijas-Igaunijas basketbola līgas regulārā čempionāta spēli Latvijas Universitātes komanda aizvadīs jau svētdien, 24. martā, savā laukumā uzņemot Raplas “AVIS UTILITAS”. Spēles sākums plkst. 17.30.

BK “Latvijas Universitāte” – BC “Kalev/Cramo” 71:97 (21:22; 22:25; 21:31; 7:19).

BK Latvijas Universitāte – Šnipke 18, Jaunzems 12+8AB+5RP, Feikners 7, Putāns 7, Birkāns 6, Žunda 6, Dambenieks 5, Lēmanis 4, Arnītis 3, Grigaļūns 2, Salenieks 1.