13. janvārī Latvijas Universitātes basketbola sistēmas komandas aizvadīja izbraukuma spēles. Latvijas Universitāte/BS Rīga komanda Latvijas basketbola līgas 2. divīzijā aizvadīja spēli pret 2017./2018. gada sezonas bronzas ieguvējiem – “Gulbenes Buki”. Savukārt šī vakara vienīgo OlyBet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas spēli pret Igaunijas vienību “Avis Utilitas” Rapla aizvadīja Latvijas Universitātes basketbola komanda. Diemžēl abām LU vienībām nācās atzīt pretinieku pārākumu.

Avis Utilitas Rapla- Latvijas Universitāte

Latvijas Universitātes basketbolisti spēli atklāja ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem. Kad studentu pārsvars sasniedza +7 (9:2) laukuma saimnieki bija spiesti izmantot pirmo minūtes pārtraukumu. Pēc tā LU spēja palielināt rezultāta starpību līdz deviņiem punktiem (15:6). Raplas komanda gan ātri četrus punktus atspēlēja, šādam atstatumam starp vienībām saglabājoties arī līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai – 21:16.

Otro ceturtdaļu raplieši sāka ar četriem punktiem pēc kārtas, samazinot savu deficītu līdz minimumam (21:20), taču LU otrā laukuma galā atbildēja ar to pašu (25:20). Tuvojoties puslaika beigām, mājinieku komanda atkal nonāca viena precīza metiena attālumā no viesiem (30:28), kas veicināja Latvijas komandas sanākšanu uz minūtes apspriedi. Pretinieki izlīdzināja rezultātu (31:31), Kārļa Žundas tālmetiens atkal deva pārsvaru studentiem (34:31), bet sekoja tikpat vērtīgs bumbas raidījums grozā arī “Avis Utilitas Rapla” izpildījumā (34:34). Otrajai ceturtdaļai punktu pielika Renāra Birkāna četri punkti pēc kārtas, komandām pārtraukumā dodoties pie rezultāta 38:34.

Lielāko daļu trešā ceturkšņa komandas aizvadīja, apmainoties ar precīziem metieniem un Latvijas Universitātei turpinot saglabāt nelielu pārsvaru. Būtisks pagrieziens cīņas gaitā notika trešās ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs, kad “Avis Utilitas Rapla” izdevās gūt septiņus bezatbildes punktus, pēc 30 aizvadītām spēles minūtēm esot vadībā ar rezultātu 50:53.

Noslēdzošo ceturtdaļu laukuma saimnieki atklāja, savam pārsvaram pievienojot vēl divus punktus, taču tam sekoja precīzs Arta Arnīša “trejacis” (53:55). Žundas četri punkti pēc kārtas līdzsvaroja rezultātu uz tablo (57:57), bet vadību pēc tam atkal pārņēma Igaunijas komanda (57:59). Pretinieku pārsvars turpināja lēnām pieaugt, līdz to līdz minimumam sadeldēja Linarda Jaunzema četri bezatbildes punkti (66:67), kas rosināja arī minūtes pārtraukumu mājiniekiem. Birkāna abi precīzie soda metieni divas minūtes līdz pamatlaika beigām nu jau deva vadību Latvijas Universitātei (68:67). Spēles pēdējā minūte izvērtās nervus kutinoša, tomēr tajā pārāka izrādījās Raplas komanda, liekot LU basketbolistiem piedzīvot sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 74:77.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas Universitātes rindās bija Linards Jaunzems ar 27 punktiem, savukārt 20 punktu pievienoja Renārs Birkāns.

Nākamo spēli LU basketbolisti aizvadīs sestdien, 19. janvārī, izbraukumā pret Tallinas “Kalev/TLU” vienību.

Avis Utilitas Rapla – Latvijas Univeristāte 77:74 (16:21;18:17;19:12;24:24)

Latvijas Universitāte: Jaunzems 27, Birkāns 20, Žunda 12, Arnītis 8, Dambenieks 5, Lēmanis 2, Feikners, Pinne, Putāns, Šnipke.

Gulbenes Buki - Latvijas Universitāte/BS Rīga

Pirmās piecas spēles minūtes komandas apmainījās ar precīziem metieniem. Tikai pēc “Gulbenes Buki” komandas uzbrucēja Jāņa Dilevkas realizētiem astoņiem punktiem pēc kārtas mājinieki spēja palielināt rezultāta starpību līdz deviņiem punktiem (11:20). Sekoja Latvijas Universitāte/BS Rīga spēlētāju Kārļa Daga – Krūmiņa un Teodora Bergmaņa precīzi divpunktu metieni, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 15:27.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas Universitāte/BS Rīga komanda kopumā realizēja četrus no pieciem tālmetieniem, no kuriem divus pēc kārtas guva Rihards Aleksandrovs, tomēr tas nelīdzēja samazināt rezultāta starpību, un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 40:51.

Otrā puslaika ievadā, pateicoties Latvijas Universitāte/BS Rīga spēlētāja Mārtiņa Sīļa septiņiem punktiem pēc kārtas, rezultāta starpība tika samazināta līdz pieciem punktiem (48:53). Turpmākās spēles minūtēs Roberts Bērze turpināja padarīt nervozus pieredzējušos pretinieku spēlētājus, gūstot septiņus punktus pēc kārtas un samazinot rezultāta starpību vairs tikai līdz -3 (55:58). Tomēr ar precīziem pieciem metieniem pēc kārtas mājinieki atņēma cerības viesiem izvirzīties vadībā (55:69). Ričardam Mugurēvičam pēdējā minūtē realizējot trīspunktu metienu, trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 62:75.

Spēles noslēdzošās desmit minūtes iesākās ar neveiksmīgu sākumu Latvijas Universitāte/BS Rīga komandai, raidot uzbrukumā četrus neprecīzus metienus, kas mājiniekiem deva iespēju palielināt rezultātu līdz 80:62. Neatslābstot pie iegūtā pārsvara, mājinieki turpināja vadīt spēles gaitu, piespiežot viesus kļūdīties uzbrukumā. Atskanot spēles beigu signālam, Latvijas Universitāte/BS Rīga komanda bija spiesta piekāpties ar rezultātu 74:92.

Gulbenes Buki – Latvijas Universitāte/BS Rīga 92:74 (27:15; 24:25; 24:22; 17:12).

Latvijas Universitāte: Roberts Bērze (17p.), Mārtiņš Sīlis (16p.), Ričards Mugurēvičs (15p.+11ab.); Rihards Aleksandrovs (10p.), Kārlis Daga-Krūmiņš (6p.); Aivars Dambis (6p.); Teodors Bergmanis (2p.); Kārlis Grigaļūns (2p.).