Trešdien, 10. oktobrī Latvijas Universitātes basketbola komanda aizvadīja pirmo Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas spēli, viesos tiekoties ar kaimiņvalsts pērnās sezonas čempioni ,,Kalev/Cramo’’. Lai arī mūsējie ieskrējās uz spēles otro pusi, pretieročus spēcīgajam Igaunijas klubam atrast neizdevās, sezonu sākot ar neveiksmi 69:94.

Mača rezultātu atklāja LU otrgadnieks un FMOF students Rendijs Feikners, realizējot divu punktu metienu. Mūsējiem pozitīvi, ka līdz pat pirmās ceturtdaļas 8. minūtei rezultāts pieauga līdzvērtīgi, kas deva optimistisku skatu uz maču kopumā. Tiesa, pretinieku komandas līderim Lucas, izmantojot mūsu komandas pieļautās kļūdas, svarīgā brīdī realizēja 2+1 gājienu, tādā veidā ,,Kalev/Cramo’’ iegūstot pārsvaru par +6 (13:19), ko līdzīgā līmenī mājiniekiem izdevās noturēt līdz pat ceturtdaļas beigām (15:21).

Otro ceturtdaļu rezultatīvi iesāka mājinieku komanda.  Līdz pat 6. minūtei LU studenti nespēja realizēt nevienu metienu, savukārt pretinieku komanda palielināja rezultāta starpību līdz +16 punktiem (31:15), līdz ar to lielā mērā ieskicējot spēles tendenci.  Studentiem cenšoties atspēlēties, Rendijs Feikners un Edvards Mežulis realizēja pa divu punktu metienam, savukārt Kārlis Grigaļūns trāpīja no tālienes, kopumā samazinot rezultātu par 12 punktu robežai (34:22), tiesa, arī mājinieki nepalika atbildi parādā un kopumā spēja atbildēt līdzīgi veiksmīgi, kas, protams, studentiem liedza pietuvoties rezultāta izteiksmē – pēc 20 minūtēm 48:31.

Trešo ceturtdaļu ar prcīzu 3 punktu metienu iesāka Kārlis Žunda, taču turpinājumā LU spēlētāju iegūtās personiskās piezīmes ļāva pretinieku komandai atkal pārņemt iniciatīvu. Diemžēl priekšlaicīgi maču piezīmju normas dēļ noslēdza mūsu komandas līderis Linards Jaunzems, taču labu maču aizvadīja jaunais Edvards Mežulis, kurš 3. cetutdaļas ietvaros vien guva 8 punktus no saviem 14 kopumā.

Lai arī noslēdzošo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka mājinieki, LU komandas jaunpienācējs Alberts Putāns (pievienojās no LU/BS Rīga komandas) uz pretinieku trejaci spēja atbildēja ar to pašu, ļaujot studentiem joprojām cieši turēties spēlē pret spēcīgo ,,Kalev/Cramo’, taču tajā pašā laikā pretinieks aizvadīja gana stabilu spēles izskaņu, kas liedza latviešiem kaut uz brīdi samazināt rezultāta starpību mazāk par 18 punktiem. Gluži pretēji – pēdējās minūtēs Igaunijas klubs spēja savus līdzjutējus iepriecināt ar vēl vienu atrāvienu, maču noslēdzot sev labvēlīgi 69:94.

LU rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Edvards Mežulis, savukārt vēl 13 pievienoja Renārs Birkāns.

Jāpiebilst, ka LU maču aizvadīja ar plašu rotāciju, komandas galvenajam trenerim laukumā sūtot un solīdu spēles laiku atvēlot visiem spēlētājiem.

Nākošo spēli mūsējie aizvadīs jau šo svētdien, 14. oktobrī, kad savā laukumā, Elektrum Olimpiskajā centrā uzņems citu Igaunijas klubu ,,Parnu’’.