Karogi pie Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājas. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments

Iezīmējot Latvijas Universitātes jubilejas mēnesi un uzsākot tālāko darbu, balstoties jaunveidotajā Latvijas Universitātes Stratēģijā 2021.-2027. gadam, šī gada 23. septembrī tiešsaistē norisināsies Latvijas Universitātes starptautiskā jubilejas konference “Universitātes kods pārmaiņu laikā: pārvaldība, ilgtspēja, digitalizācija”.

“Lūkojoties Latvijas Universitātes otrajā gadu simtā, pārmaiņu laikā ir svarīgi nodrošināt telpu izcilībai un vidi attīstībai, paturot prātā arī universitātes daudzveidību. Kā saglabāt universitātes universālo kodu, vienlaikus mūsdienīgi ejot līdzi laikam?  Kā iedzīvināt izcilību, domājot un rīkojoties ilgtspējīgi? Kā efektīvi izmantot digitālos risinājumus, nepazaudējot aiz tiem cilvēku? Tie ir jautājumi, kurus ir svarīgi uzdot un uz kuriem ir svarīgi meklēt atbildes pārmaiņu laikā, kurā dzīvojam pašreiz. Jo sekmīgāka būs Latvijas Universitātes darbība, jo stingrāks pamats tas būs Latvijas valsts un sabiedrības izaugsmei,” uzsver Latvijas Universitātes rektors profesors Indriķis Muižnieks.

Konferencē viedokļos par mūsdienīgu universitāti un aktuālajiem procesiem augstākajā izglītībā, tostarp augstskolu pārvaldību, ilgtspējīgas izaugsmes sekmēšanu un aktuālajiem digitalizācijas procesiem, dalīsies nozaru eksperti no Latvijas, Somijas, Lietuvas, Igaunijas un starptautisku akadēmisku organizāciju pārstāvji.

Konferences darbs angļu un latviešu valodā norisināsies četros tematiskos blokos: “Augstskolu pārvaldība: pieredze, izaicinājumi un risinājumi”, “Kā sasniegt izcilību? Studiju attīstība”, “Kā augt ilgtspējīgi? Vide. Cilvēks. Izvēles” un “Digitālā universitāte: cilvēka un tehnoloģiju attiecības”.

Konference norisināsies tiešsaistē ceturtdien, 23. septembrī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.30.

Interesentus aicinām pietiekties dalībai konferencē, rakstot uz e-pastu lujubilejaskonference@lu.lv. 

Ikviens ir aicināts dalīties ar pasākumos dzirdētajām atziņām un idejām sociālos tīklos, izmantojot tēmturi #LU102.

Konference ir viena no aktivitātēm Eiropas Sociālā fonda projektā “Labākas pārvaldības nodrošināšana Latvijas Universitātē” specifiskā atbalsta mērķa 8.2.3. “Nodrošināt labāku pārvaldību augstākās izglītības institūcijās” ietvaros (projekts Nr. 8.2.3.0/18/A/019).

Share

Related Content

Piecas Latvijas augstskolas īstenos digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei
02.11.2022

Piecas Latvijas augstskolas īstenos digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei

Spriež par aktuālajiem procesiem augstākajā izglītībā
04.10.2021

Spriež par aktuālajiem procesiem augstākajā izglītībā

Izziņota Latvijas Universitātes 102. jubilejas pasākumu programma
13.09.2021

Izziņota Latvijas Universitātes 102. jubilejas pasākumu programma