Foto - Tim Alex, Unsplash / Photo by Tim Alex on Unsplash

Šogad jau devīto reizi norisināsies “Uzņēmējdarbības nometne Kembridžā” - Latvijas un Kembridžas augstskolu un mentoru sadarbībā veidota ikgadēja uzņēmējdarbības prasmju attīstības programma. Nometne, kuru absolvējuši nu jau 155 dalībnieki, tiek veidota ar mērķi atbalstīt iniciatīvas bagātus Latvijas studentus inovatīvu ideju veidošanas procesā un klātienē iepazīstināt viņus ar pasaules inovāciju ekosistēmas paraugreģionu - Kembridžu Lielbritānijā.

Nometne notiks divās daļās. No 9. aprīļa līdz 28. maijam norisināsies sagatavošanās un atlases posms Latvijā. 20 - 30 labākie dalībnieki piedalīsies nedēļu ilgā intensīvā nometnes posmā Kembridžā, Lielbritānijā, tas norisināsies no 18. aprīļa līdz 25. augustam. Tieši Kembridžas posms ir unikāls piedāvājums inovāciju un uzņēmējdarbības izaugsmes programmu vidū kā Latvijā, tā arī visā Eiropā. Kembridžā dalībnieki apmeklēs ietekmīgus inovāciju centrus, piemēram, St.John’s Innovation Centre, Future Business Centre, kā arī piedalīsies vērtīgās mentoru lekcijās.

“Šī nedēļa mainīja to, kā es redzu savu biznesa ideju. Beidzot es sapratu, cik vērtīgs ir tas, ko daru, un kādas iespējas tas paver. Tas nebūtu iespējams bez Kembridžas uzņēmējdarbības nometnes. Paldies Jums par to!” ar iespaidiem pēc 2022. gada nometnes dalījās programmas absolvents Raimonds Jurgelis, Bruntor dibinātājs, kas attīsta elektrisko kravas skūteri.

Programmas nolūks ir iedrošināt pievērsties uzņēmējdarbībai ar starptautisku perspektīvu, veidot izpratni par ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības kultūru un paaugstināt jauno uzņēmēju konkurētspēju. Piesakoties programmai individuāli vai komandā, dalībniekiem tiek dota iespēja attīstīt savu biznesa ideju pieredzējušu mentoru un lektoru vadībā. Programmai var pieteikties gan jauni cilvēki, gan cilvēki ar pieredzi kādā specialitātē, bet bez līdzšinējas pieredzes uzņēmējdarbībā. Programmas uzdevums ir sniegt dalībniekiem zināšanas, pieredzi un kontaktus uzņēmējdarbības veidošanai.

“Jaunajiem uzņēmējiem un studentiem tā ir teicama iespēja attīstīt savu ideju “drošā” vidē, satikt jaunus cilvēkus, veidot savu profesionālo kontaktu tīklu  Latvijā un starptautiski. Programmas Kembridžas modulis ir ļoti piesātināts ar Kembridžas vēsturisko un mūsdienu inovatīvo atmosfēru, tikšanām ar neparastiem cilvēkiem, aizraujošiem lektoriem un uzņēmējiem. Smelties šo pieredzi ir vērtīgs ieguvums, kas dos stimulu uzņēmējdarbībai nākamajiem gadiem,” stāsta programmas koordinators Elmārs Baltiņš.

Programmu īsteno biedrība “CONNECT Latvija” sadarbībā ar uzņēmējdarbības vēstnieku, profesoru Alanu Barelu un Anglia Ruskin University Kembridžā. Līdz šim programmu absolvējuši 139 dalībnieki un vismaz 15 no viņiem pēc programmas norises ir izveidojuši vai attīstījuši savus uzņēmumus. Programmas partneri ir Biznesa vadības koledža, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, kā arī Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā.

Programmas nolikums latviešu valodā skatāms ŠEIT

Uzzināt vairāk par programmu, kā arī elektroniski pieteikties līdz 2024. gada 9. aprīlim var mājaslapā https://www.connectlatvia.lv/cvc/

Share