Foto: G.Traimara personīgais arhīvs

Latvijas Universitāte, pateicoties Baltijas - Amerikas Brīvības fonda finansiālajam atbalstam, īsteno projektu “Vides izglītība - dabas izpratnes kurss izglītotājiem”. Tā ietvaros š. g. 8.-15. maijā Latvijas Universitātē viesosies izcils vides izglītības eksperts Gregs Traimars (Greg Traymar), kurš ir arī ASV organizācijas “Sharing Nature Worldwide” starptautiskais direktors.

Vizītes laikā tiek plānotas tikšanās gan ar vides izglītības darbā iesaistīto iestāžu vadītājiem, gan ar pedagogiem un citiem šī darba veicējiem. Vides izglītotājiem un arī plašam interesentu lokam  11.-14. maijā būs iespēja piedalīties vairāku dienu vides izglītības kursos. Tajos varēs apgūt visā pasaulē plašu atzinību guvušo plūstošās mācīšanās (Flow LearningTMpieeju, kuras izveidotājs ir Grega Traimara kolēģis un skolotājs Džozefs Kornels.
Pieejas būtība - dabas izziņa notiek ciešā saskarsmē ar dabu, tā ietver mācīšanos gan ar prātu, gan ar sirdi, tādējādi gūstot jaunas zināšanas un veidojot saudzīgu attieksmi pret dabu. Tā maina vērtību sistēmu, kā rezultātā pieņemtie lēmumi ir saudzīgi pret dabu un mūsu planētu Zemi.

Ikviens tiek aicināts uz Grega Traimara atvērto lekciju, kas norisināsies 9. maijā, plkst. 14:30 LU Zinātņu mājā, Alfa auditorijā. Sekot varēs arī tiešsaistē LU tīmekļa vietnē un LU ĶF Facebook kontā.

Reģistrācija kursiem: ej.uz/GregTraimar

Kursu dalības maksa: 50 EUR dienā

Projekta sadarbības partneri: Latvijas Universitāte, Baltijas-Amerikas Brīvības fonds, Latvijas Universitātes Fonds

Pasākuma programma:

 9.05.  Atvērtā lekcija Latvijas Universitātē, LU Zinātņu mājā (Alfa auditorija, plkst. 14:30, pieejams visiem bez dalības maksas)

11.05. Divu dienu vides izglītības nodarbības (1. diena). Mācies izzināt dabas vidi (ar dalības maksu)

12.05.  Divu dienu vides izglītības nodarbības (2. diena). Mācies izzināt dabas vidi (ar dalības maksu)

13.05.  Vienas dienas nodarbības " Kad Debesis un zeme pieskaras man" (ar dalības maksu)

14.05.  Vides izglītības nodarbība ģimenēm ar bērniem. Vienoti ar dabu - piedzīvojums visai ģimenei (pieejams visiem bez dalības maksas)

 

Par projektu

Projekta mērķis ir veicināt vides izglītības attīstību Latvijā, kā arī veicināt ideju apmaiņu starp Baltijas valstīm un ASV ar nolūku uzturēt un attīstīt starptautisko sadarbību. Piedāvāto aktivitāšu mērķis ir iesaistīt pēc iespējas plašāku cilvēku loku vides izglītībā, piedāvājot mācību metodes, kas guvušas plašu atzinību visā pasaulē. Nodarbības dabas vidē paredzētas gan pedagogiem, gan ikvienam interesentam, un tajās tiks apgūts ne tikai kā izzināt dabu, bet arī kā rūpēties arī par to, mācīs saskarsmi ar dabu izjust kā patiesi priekpilnu piedzīvojumu.

Projekts tiek īstenots pateicoties SIA Armgate (Ziedojumu administrē Latvijas Universitātes fonds) un BAFF - Baltic-American Freedom Foundation.

Par Baltijas- Amerikas fondu

Turpinot amerikāņu ilggadējo apņemšanos Baltijas reģionā, Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) misija ir padziļināt saites starp Igauniju, Latviju, Lietuvu un Amerikas Savienotajām Valstīm, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātiskām vērtībām.

Share

Related Content

Iepazīsti LU studiju virzienus, saņemot bukletus savā pastkastītē
26.04.2022

Iepazīsti LU studiju virzienus, saņemot bukletus savā pastkastītē