Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesors Dr. sc. admin. Henrijs Kaļķis iekļauts „Zinātne Latvijai 2022” kalendārā. Kalendāra un izstādes „Zinātne Latvijai 2022”  atklāšanas svētki notiks ceturtdien, 6. janvārī, plkst. 15.00 @ZinatneLatvijai lapā Facebook tiešraidē, kur visiem interesentiem būs iespēja iepazīt 12 kalendāra personības video stāstos un tiešraidē.

 

Pasākumu atklās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, bet Valda Meldera vadībā varēs sekot līdzi neformālām sarunām ar zinātniekiem un attālināti ielūkoties izstādē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotais „Zinātne Latvijai” kalendārs un izstāde jau piekto gadu vēsta par vismaz divpadsmit Latvijas zinātniekiem un zinātniecēm, kas pārstāv dažādas paaudzes, dažādas zinātnes nozares un dažādas zinātniskās institūcijas, tādējādi parādot Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību. Kalendāros un izstādē ir  izmantotas papildinātās realitātes un QR kodu tehnoloģijas. Noskenējot QR kodu, kalendāra lietotājs vai izstādes apmeklētājs savā viedtālrunī var noskatīties 3 minūšu garu video stāstu par katru no zinātniekiem un tādējādi tuvāk iepazīt gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

Pētnieki, kas piedalās Eiropas nozīmīgāko zinātnes izaicinājumu un misiju realizācijā, izgudrotāji, kas Latvijā palīdz veidot pievienotās vērtības ekonomiku un palielina mūsu konkurētspēju, zinātnieki, kas sekmē gudras, tehnoloģiski attīstītas un inovatīvas sabiedrības attīstību Latvijā, pasniedzēji, kas audzina jauno pētnieku paaudzi – tādas ir „Zinātne Latvijai 2022”  12 personības zinātnē:

 • Dr. sc. admin. HENRIJS KAĻĶIS, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte;
 • Dr. chem. DACE RASIŅA, Latvijas Organiskās sintēzes institūts;
 • Dr. silv. ĀRIS JANSONS, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”  un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte;
 • Mg. ANTRA GAILE, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs, Eiropas Kodolpētniecības centrs (CERN);
 • Dr. art. INESE SIRICA, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļa;
 • Ph. D. JĀNIS LAZOVSKIS, RTU Rīgas Biznesa skola;
 • Dr. philol. ILZE KAČĀNE, Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centrs;
 • Dr. nat. tech. KRISTAPS KĻAVIŅŠ, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, Baltijas Biomateriālu ekselences centrs;
 • Dr. med. RŪDOLFS CEŠEIKO, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Rehabilitācijas fakultāte;
 • Ph. D. KRISTĪNE OĻEIŅIKA, Hārvarda Universitātes Bostonas Bērnu slimnīca, RSU;
 • Ph. D. LINDA GULBE, Ventspils augstskolas inženierzinātņu institūts «Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs», Elektronikas un datorzinātņu institūts;
 • Dr. sc. ing. MĀRTIŅŠ ZAUMANIS, Šveices Materiālu un tehnoloģiju institūts Empa (Swiss Federal Laboratories for Materials Science and Technology).

Zinātnes kalendāra un izstādes radošajā konceptā šogad akcentēta zinātnieku personība, atklājot tās cilvēcisko pusi. Zinātnieku portretējumā katra personība izgaismota un izcelta kā pērle, radot vitālu stāstu, kas iesaista un uzrunā. Gluži kā mūsu izcilais latviešu rakstnieks Jānis Poruks savā darbā „Pērļu zvejnieks”, meklējot pērles, veic garīgas attīstības ceļu –  tā arī  Latvijas zinātnieki ved mūs atklāt arvien jaunus zināšanu apvāršņus, ļaujot katram kādu brīdi justies kā pērļu zvejniekam.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izstāde notiks „zaļajā režīmā” un būs apskatāma no 6. līdz 29. janvārim.  

Iepriekšējo gadu #ZinātneLatvijai kalendāru video stāstus var noskatīties šeit.

Share

Related Content

LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē skatāma izstāde “Zinātne Latvijai”
11.07.2022

LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē skatāma izstāde “Zinātne Latvijai”