Dienas nometnē bērni ar zīmējumiem
Bērnu Dienas nometne Latvijas Universitātē rudens brīvlaikā.

No 20. līdz 24. oktobrim Latvijas Universitātē (LU) noritēja jau otrā bērnu dienas nometne “Mazie pētnieki Latvijas Universitātē”. Tā pulcēja teju 40 bērnu vecumā no septiņiem līdz 12 gadiem, kuriem šobrīd ir skolēnu rudens brīvlaiks. Piecu dienu garumā mazie pētnieki iepazina LU, piedaloties ekskursijās, izzinošās spēles un radošajās darbnīcās.

LU nometnē bērni caur dažādām aktivitātēm mācījās jaunas prasmes, izmēģināja ko vēl neiepazītu, saliedējās un ieguva jaunas draudzības. 

Viņi viesojās LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātē (IZPF), kur aizvadīja zinātnes dienu, iepazīstot robotiku, virtuālo realitāti un iejūtoties detektīvu lomā. Sporta centrs parūpējās par sporta dienu, kurā bērni iepazina jaunas sporta spēles un vingrošanu, kā arī profesionāla foto un videogrāfa vadībā iemēģināja roku foto un video veidošanā. Tāpat daudz jauna tika uzzināts, viesojoties Latvijas radio 6 – LU Radio NABA, kur notmetnes dalībnieki iejutās raidījumu vadītāja lomā. Bērni savu radošumu varēja pārbaudīt arī komiksu un mākslas meistarklasēs, veidojot savus komiksus un zīmējot savas nākotnes profesijas, kuras, ļoti iespējams, apgūs tieši LU. 

Viena no nometnes dienām bija veltīta ekskursijām, lai labāk iepazītu Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Dzelzceļa muzeju, modernās LU Akadēmiskā centra ēkas un Torņakalna apkaimi. Baudot rudeni, mazie pētnieki paviesojās arī LU Botāniskajā dārzā, kur ekskursijā un praktiskajās nodarbībās iepazina dabu.

Izzinošo un darbīgo nedēļu dalībnieki noslēdza svinīgā pasākumā, kurā bērni ar prieku demonstrēja, ko apguvuši un atklājuši šīs nometnes laikā. Katrs dalībnieks saņēma arī diplomu kā piemiņu no šī skaistā piedzīvojuma. 

Liela daļa dalībnieku bija LU darbinieku bērni un mazbērni, kuri nometnē ieguva vērtīgu pieredzi un iespēju tuvāk iepazīt vecāku darba vidi. Sirsnīgs paldies vecākiem par uzticēšanos!

Share