AKADĒMISKĀS AIRĒŠANAS TRENIŅI LATVIJAS UNIVERSITĀTĒ

Airēšanas nodarbībās studentiem tiks piedāvāts apgūt un pilnveidot savas prasmes akadēmiskajā airēšanā. Airēšana ir īpaši populāra pasaules vadošajās Universitātēs un tas ir liels gods pārstāvēt savu augstskolu sacensībās. Tieši leģendārās Kembridžas un Oksfordas studentu komandu sacensības Temzā ir pirmā asociācija, kas nāk prātā katram, kas iedomājas par akadēmisko airēšanu. Varbūt tieši Tu būsi Latvijas Universitātes komandas izlasē?!

Airēšana ir sporta veids, ar ko vēsturiski nodarbojušies Latvijas Universitātes studenti un pasniedzēji. Tieši Žoržs Tikmers, Latvijas Olimpiskās Komitejas prezidents, ir Olimpiskais vicečempions un Latvijas Universitātes absolvents. Šogad airēšanas sports atgriežas LU! Studenti tiks iepazīstināti ar airēšanas aprīkojumu, tehniku, laivu klasēm, treniņa nodarbību grafiku, utt.

Airēšana ir gan individuālais, gan komandu sporta veids, pateicoties tieši komandas sinhronitātei un komandas darbam airētājus atpazīst un bieži izmanto kā piemērus komandas darbam reklāmās, apmācībās, u.c

Pateicoties ergometra ( airēšanas trenažiera) izgudrošanai ar airēšanu var nodarboties gan ziemā, gan vasarā. Ziemas sezonā studentiem būs iespēja stiprināt vispārējo fizisko sagatavotību, airēt uz sporta trenažiera, attīstīt tehniku, bet vasarā jau būsim uz ūdens īstās airēšanas sporta laivās. Augsti kvalificētie airēšanas sporta treneri ir izbijuši sportisti un savas jomas entuziasti, kas radīs Jums lielāku prieku izmēģināt šo skaisto un atlētisko sportu. Izmēģini airēšanu un tā būs nebijusi pieredze Tev!

6 iemesli, kāpēc sākt nodarboties ar airēšanu

Akadēmiskā airēšana bija un joprojām ir lieliska visa ķermeņa aktivitāte, piedāvājot pārsteidzošu fizisko sagatavotību, komandas veidošanu un lielisku laika pavadīšanu dabā. Dodieties agrā rīta izbraucienā un Jūs sajutīsiet patiesi meditatīvu sajūtu un harmoniju. Izaiciniet sevi ar vēju un viļņiem un jūs sajutīsiet enerģijas pieplūdumu un adrenalīna devu!
Fiziskā sagatavotība

Viens no airēšanas galvenajiem ieguvumiem ir uzlabota fiziskā sagatavotība. Airēšana ir kopīgs ķermeņa treniņš, izmantojot visas ķermeņa galvenās muskuļu grupas (rokas, kājas, muguru un vēderu), padarot airēšanu par izcilu aerobās slodzes un izturības treniņu. Airēšana ir unikāls sporta veids, kas nodarbina 80% no visām ķermeņa muskuļu grupām. Ne velti visiem airētājiem ir atlētiski un skaisti ķermeņi!

Ikdienas Stresa mazināšana

Studijās nereti sastopieties ar augstu stresu. Airēšana ir lielisks veids, kā mazināt mācību stresu, veicot pilnvērtīgu visa ķermeņa treniņu. Jūs sajutīsiet endorfīna izdalīšanos! Airējot Jūs sagaida meditatīvs un nomierinošs efekts, kamēr svaigs gaiss piepildīs Jūsu plaušas.

Rehabilitācija / stiprināšana

Airēšanai ir maza ietekme uz locītavām. Ja jūs atveseļojaties pēc traumas, airēšana nodrošina lielisku sirds un asinsvadu un muskuļu tonizējošu treniņu, ieskaitot muguras muskuļu nostiprināšanu, ar minimālu ietekmi uz svaru nesošajām locītavām. Jūs nostiprināsiet savu stāju, bet nebojāsiet savas locītavas

Socializēšanās

Airēšana ir ideāla nodarbe – jūs varat izbaudīt solo aktivitātes, atpūsties un trenēties viens pats. Jūs varat pievienoties arī citiem – lielisks veids, kā veidot draudzību uz mūžu ar saviem studiju biedriem, kā būt kopā ar saviem draugiem. Kā komandu sporta  veids airēšana nodrošina lielisku veidu tā dalībniekiem, lai viņi iemācītos kustēties harmonijā un vienā ritmā ar komandas biedriem.

Daudzpusība neatkarīgi no laika apstākļiem

Airēšana ir lielisks veids, kā izbaudīt dabu, laivas nodrošina iespēju airēt visdažādākajos laika un ūdens apstākļos. Tomēr, ja laika apstākļi kļūst patiešām nepatīkami, jūs vienmēr varat uzlabot savu airēšanas tehniku ​​augstskolas sporta zālē, izmantojot airēšanas ergometru.

Sports uz mūžu!

Airēšanai ir ciklisks sports un to var izbaudīt jebkurā vecumā visas dzīves garumā. Varbūt tieši Tu būsi tas, kas aicinās savus studiju biedrus uz augstskolas salidojumu airēšanas laivās pēc augstskolas pabeigšanas!

Pamēģini un iegūsti jaunu draugus, iespējas aizstāvēt savas Universitātes godu sacensībās, attīstīt savu ķermeni un iemīlēt sportu.

 

Piesakies treniņam jau tagad!

Trešdienās, no 1. novembra no plkst. 16.00 līdz 17.00, Aspazijas bulvārī 5 (fitnesa zālē)

Ja vēlies apmeklēt bezmaksas treniņus, lūdzu sazinies ar treneri Renār Januzi!

Treneris: Renārs Januzis +37120205218