Foto - The SpikeNet

Floridas pilsētā Pompanobīčā noslēdzies “Beach Pro Tour – Future” posms, kurā lielisku sniegumu demonstrēja Latvijas pludmales volejbolisti Latvijas Universitātes (LU) duālās karjeras sportists Ernests Puškundzis un Gustavs Auziņš, izcīnot bronzas medaļu. Cīņā par trešo vietu latvieši svētdien pārspēja poļu pāri Aleksandru Čahorovski/Mihalu Koricki ar rezultātu 22:20, 18:21, 15:12.

Bronzas fināls izvērtās par intensīvu un dinamisku trīs setu cīņu. Pirmajā setā Latvijas duets parādīja stabilu sniegumu, un seta galotnē Gustava Auziņa precīzais uzbrukums nodrošināja uzvaru ar 22:20. Otrajā setā veiksmīgāki bija pretinieki, tomēr izšķirošajā setā iniciatīvu atguva mūsējie. Ernests Puškundzis izcēlās ar vairākiem sekmīgiem blokiem un eisu, palīdzot izveidot pārsvaru (10:4), ko pāris nosargāja līdz 15:12.

Ceļā līdz bronzai Latvijas pāris pusfinālā piekāpās Vācijas duetam Tristanam Frēbelam un Tamo Vistam. Puškundzim šis ir nozīmīgs starptautiskās karjeras solis, īpaši ņemot vērā viņa spēju savienot profesionālo sportu ar studijām kā LU duālās karjeras sportistam.

Ernests pēc sacensībām saka: “Turnīru vērtēju noteikti ar pluss zīmi – bija spēles (seti), kurās bija īsta rakstura cīņa, īpaši vējā. Protams, ka ir, kur augt, tomēr esmu ļoti priecīgs par sasniegumu, kas ir pasaules posma medaļa. Pagaidām man nav zināms jaunās sezonas kalendārs, tāpēc tagad viss fokuss būs uz mācībām un fizisko sagatavotību. Provizoriski atsākšu treniņus smiltīs janvāra beigās.”

Par trešo vietu duetā iegūtie 320 pasaules ranga punkti būs svarīgs pienesums turpmākajai sezonai un startiem nākamajos “Beach Pro Tour” posmos. 

Latvijas Universitāte augstu novērtē Ernesta Puškundža ieguldīto darbu un priecājas par vēl vienu nozīmīgu viņa karjeras sasniegumu!

Dalīties