2. Etaps

2018. gadā tika samērīti  50 savietotie punkti un veikti 140 zenītkameras mērījumi. Tika aprēķināts kvazi-ģeoīda modelis Kurzemes teritorijai un uzsākti mērījumi ar gravimetru. Kurzemes kvazi-ģeoīda modeļa izstrādei tika izmantots 71 savietots (44 N1 punktus samērīja GGI pētnieki, un 27 N1 punkti tika iegūti no LGIA) un 98 zenītkameras mērījumi, kā arī globālais ģeopotenciālais modelis EGM2008 http://icgem.gfz-potsdam.de/home. Pēc dažām iterācijām, 12 savietotie punkti tika izmesti no aprēķiniem augstās kļūdas dēļ (virs 3 cm). 

              

Pabeigtas darbības uz 19. septembri, 2019

Tika apkopoti publiski pieejamie informācijas avoti (piem., Valsts Ģeodēzisko tīklu datubāze), novērtēts esošo datu punktu izvietojums, pārklājums, precizitāte, un informācijas kvalitāte pa Latvijas reģioniem, teritoriāliem ūdeņiem un pierobežas teritorijās Lietuvā un Igaunijā. Aktivitātes rezultātā esošā informācija tika sagatavota aprēķiniem un tālākai mērījumu plānošanai.

Izanalizēti pieejamie iepriekš aprēķinātie kvazi-ģeoīdu modeļi gan Latvijas teritorijai, gan citām Baltijas valstīm.

Tika apkopoti gan gravimetriskie dati Latvijā, gan jūras gravimetriskie dati Baltijas jūrā, Rīgas jūras līci un Latvijas teritoriālos ūdeņos.

Pabeigtas darbības uz 27. novembri, 2019

Uz dotu brīdi ir veikti 395 zenītkameras mērījumi, kas pārklāj gandrīz visu Latvijas teritoriju. (~30 punktus ir atlicis uzmērīt Latgales teritorijā). Pēc visu datu apkopošanas un analīzes ir palikuši 308 savietotie punkti: punktiem, kam nesaiste ir lielāka par 3 cm, tika izmesti no aprēķiniem. Attēlā ir atspoguļota mērījumu shēma, kur sarkanie kvadrāti - vertikālas nolieces, un zaļie trijstūri - savietotie GNSS/nivelēšanas punkti. Vidēja kvadrātiskā kļūda ir vienāda ar 1.4 cm.