Projekta vispārīgais mērķis ir nodrošināt Latvijas tautsaimniecībā plaši izmantojamu visas Latvijas sauszemes teritorijas un jūras augstas precizitātes gravitācijas lauka anomāliju modeli. Gravitācijas lauka anomāliju modeli sauc arī par ģeoīda modeli. Ģeoīds ir Zemes gravitācijas lauka ekvipotenciāla virsma, kas atbilst vidējā jūras līmeņa turpinājumam zem cietzemes un ataino iegulu un minerālu sadalījumu zemes dzīlēs, tai skaitā arī zem jūras. Globālās Navigācijas Satelitu Sistēmu (GNSS), kurā ietilpst GPS, Galileo, GLONASS, u.c., lietošanai tautsaimniecībā ir vitāli nepieciešama informācija par ģeoīda virsmas augstumu virs Zemes elipsoīda matemātiskās virsmas katrā konkrētā vietā, lai nodrošinātu augstas precizitātes normālā augstuma noteikšanu. Šīs precīzās informācijas esamība sniegs nozīmīgu ieguldījumu Latvijas viedās specializācijas stratēģijas mērķu sasniegšanā, viedo tehnoloģiju lietošanā tautas saimniecībā, kā arī zinātnes un tehnoloģiju cilvēkkapitāla attīstībā LU un citu augstskolu doktorantiem un maģistrantiem un jaunu zināšanu radīšanā tautsaimniecības konkurētspējas uzlabošanai, GNSS tehnoloģiju lietošanai Latvijas tautsaimniecībā: ģeoloģijā, būvniecībā, ceļu būvē, ģeodēzijā, mērniecībā, bet attiecībā uz jūru - kuģu navigācijas drošības un konkurētspējas paaugstināšanai Latvijas ūdeņos. Tas paaugstinās iespējas zemes dzīļu izpētē, jaunu izejvielu ieguvē viedo materiālu un jaunu tehnoloģiju inženiersistēmu izstrādē un izveidē. 

LU zinātniskie darbinieki un inženieri ir pierādījuši savu kompetenci projektā iecerēto mērķu sasniegšanai un to izpildei plānotajā termiņā. Par pierādījumu var minēt iepriekšējo sekmīgi realizēto projektu par viena cm precizitātes ģeoīda modeli Latgales un Vidzemes teritorijai, kā arī šai tematikai veltīto LU GGI vadošo pētnieku Dr.J.Kaminska, Dr.G.Silabrieža un Dr.I.Janpaules un pētnieču un doktorantu K.Morozovas, D.Haritonovas un M.Normandas disertācijas, kas izstrādātas Dr.J.Baloža zinātniskā vadībā.

Projekta ietvaros plānotas sekojošas aktivitātes: 
1. Pētniecība: 
1.1 Esošās informācijas apkopošana par nivelēšanas 1. un 2. klases tīklu datiem un to papildināšana ar augstas precizitātes GNSS pozicionēšanas mērījumiem; 
1.2 Digitālā zenīta teleskopa un GNSS mērījumu ieguve gar jūras krastu un gar Latvijas robežām, kā arī sabiezinātu mērījumu veikšana izteiktās anomāliju zonās; 
1.3 Satelītu altimetru mērījumu apkopošana par Latvijai piegulošo jūras akvatoriju un virs jūras veikto avio gravimetrisko mērījumu iesaiste; 
1.4 Satelītu orbītu koriģēšana, pielietojot lāzertālmēru mērījumus; 
1.5 Iegūto mērījumu datu apstrāde, kontrole un dažādo datu kopu integrēšana kopējā augstas precizitātes Latvijas gravitācijas lauka anomāliju modelī. 
2. Pētniecības rezultāti tiks nodoti ierobežotas pieejamības publiskai lietošanai. 
3. Par projekta risinājuma metodēm tiks veidotas publikācijas citējamos rakstu krājumos un ziņots starptautiskās konferencēs. 

Projekta rezultātā tiks iegūts augstas precizitātes Latvijas un tās jūras ekonomiskās zonas gravitācijas lauka anomāliju modelis. 

Projekta kopējās izmaksas sastāda 583863.37 EUR 

Projektu plānots īstenot no 01.03.2017. - 29.02.2020.