Restaurētais vēsturiskais skapis diapozitīvu uzglabāšanai. Foto: LU Muzejs
Restaurētais vēsturiskais skapis diapozitīvu uzglabāšanai. Foto: LU Muzejs

Piedaloties Valsts Kultūrkapitāla fonda 2023. gada trešajā kultūras projektu konkursā, Latvijas Universitātes (LU) Muzejs ir ieguvis finansējumu reta formāta diapozitīvu uz stikla fotoplatēm digitalizēšanai.

LU Muzeja Ģeoloģijas kolekciju krājumā ir 20. gs. sākumā speciāli izgatavots (tagad restaurēts) fotoskapis ar diapozitīviem. Katrā no 10 atvilktnēm izveidotas koka sliedes 4 rindām 9 cm platu stikla plašu - diapozitīvu glabāšanai.

Diapozitīvi bija paredzēti attēlu projicēšanai uz ekrāna ģeoloģijas nozaru lekcijās. Attēli ir melnbalti diapozitīvi, uz stikla, apmēram 9 x 9 vai 9 x 12 cm izmērā, to emulsijas slānis pasargāts ar stikla plāksni. Paskaidrojošā informācija uz diapozitīviem ir rakstīta latviešu vai vācu valodās, diapozitīvi numurēti, nereti vairākkārt. Sakārtojums pa tēmām, klāt paskaidrojošie kartona daleņi.   

Saņemtā finansējuma ietvaros digitalizēšanai tiks atlasīti tie diapozītīvi, kas ataino Latvijas ainavas turpat pirms 100 gadiem. Digitalizētā kolekcija būs pieejama sabiedrībai, padarot pieejamu prof. E. Krausa, N. Delles, Z. Lancmaņa un citu ievērojamu mācībspēku un dabas pētnieku atstāto vizuālo mantojumu.

Dalīties

Saistītais saturs

VKKF atbalsta zvaigžņu globusa restaurāciju
05.08.2021.

VKKF atbalsta zvaigžņu globusa restaurāciju