Par zooloģijas kolekciju aizsākumu var uzskatīt 1920. gadu, kad Matemātikas un dabaszinātņu fakultātē izveidoja Sistemātiskās zooloģijas institūtu un Salīdzinošās anatomijas un eksperimentālās zooloģijas institūtu. Zooloģisko preparātu pamatfondus sākotnēji veidoja no Rīgas Politehniskā institūta pārņemtās kolekcijas. No 1920. gada 6. maija, kad izdarīts pirmais ieraksts inventārgrāmatā, līdz mūsdienām, muzeja krājums papildināts gan ar kolekcijām, gan atsevišķiem eksponātiem.
Muzeja ekspozīcijās ir apskatāmas dažādas dzīvnieku grupas: sūkļi, koraļļi, gliemji, adatādaiņi, kukaiņi, zirnekļveidīgie, vēžveidīgie, zivis, abinieki, rāpuļi, putni, zīdītāji. Muzeja vienību skaits jau pārsniedzis astoņus ar pusi tūkstošus. Kā izziņas krātuvi kolekciju priekšmetus aicinām izmantot gan dabas pētniekus, gan studentus un skolēnus.

Zooloģijas kolekcijas atrodas bijušajā LU Bioloģijas fakultātes ēkā Kronvalda bulvārī 4, Rīgā, 422. telpā. Ieejot pa galvenajām ēkas durvīm, labajā pusē aiz durvīm ir kāpnes, 422. telpa atrodas 4. stāvā. Tālruņa numurs: 67034013

 

Svinot Zooloģijas muzeja 100 gadu jubileju

Virtuālās izstādes

   Virtuālā izstāde “Upespērlenes Latvijā”

   Izstāde "Hans Šlešs un viņa kolekcija"

   Fotogalerija "Perlamutrs"

   Fotogalerija “Jūras gliemju daudzveidība Ā. Butuļa kolekcijā”

   Aizsargājamu mežu iemītnieks - kroklūpas vārpstiņgliemezis

Ekskursijas

    Ieskats Latvijas Universitātes Muzeja zooloģijas kolekcijās

Ekskursijas apraksts

Pieteikšanās

 

Maksas pakalpojumu cenrādis

 

Zooloģijas kolekciju speciāliste