1988. gada 15. septembris nodibinās LTF LVU nodaļas Bioloģijas fakultātes un LU Botāniskā dārza atbalsta grupas, kura par savu darbības mērķi izvirza pievērst uzmanību ekoloģiskajām problēmām, kas tika aktualizētas saistībā ar PSRS prezidenta Mihaila Gorbačova uzsākto pārbūves un atklātības politiku. LVU Bioloģijas fakultāte gūst panākumus, kad tās profesors Rihards Kondratovičs 1987. gada decembrī kļuva par zinātņu prorektoru LVU rektora Jura Zaķa vadībā. Tā laika LVU vadība strādāja pie augstākās izglītības un zinātnes demokratizācijas, kas turpinājās 20. gs. 90. gados pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas.

Uzzināt vairāk: Varslavāns, Alberts (sast.). Latvijas Universitāte 75. Rīga: Latvijas Universitāte. 1994