1922. gada 23. augustā Latvijas Ministru kabinets (MK) apstiprina 1. LU Satversmes gala projektu, lai 1919. gada 28. septembrī dibinātā LU tiktu juridiski atzīta par leģitīmu Latvijas valsts augstākās izglītības un zinātnes institūciju. Latvijas sabiedrība par šo notikumu uzzināja tikai 1922. gada 2. septembrī, kad Latvijas valdības oficiālais laikraksts Valdības Vēstnesis oficiāli paziņoja par Latvijas Augstskolas pārsaukšanu par Latvijas Universitāti. 1. LU Satversme tapusi saskaņā ar 1919.gada 16. jūlijā pieņemto Latvijas Tautas padomes likumu, kas ļāva Latvijas pagaidu valdībai pieņemt noteikumus ar pagaidu likuma spēku, kamēr Latvijas Neatkarības kara (1918-1920) laikā darbu vēl nebija sākusi Latvijas Satversmes sapulce un Latvijas MK, kā arī Latvijas Republikas neatkarība vēl nebija izcīnīta. Pēc tam Latvijas MK nodeva 1. LU Satversmi Latvijas Saeimai 1922. gada 1. decembrī, kam sekoja apstiprināšana ar pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes parakstu nākamajā gadā – 1923. gada 28. martā.

Latvijas Universitāte savu vārda dienu atzīmē ar ikgadējo LU kopsapulci

Valdības Vēstnesis, Nr. 196 (02.09.1922)

Latvijas Universitātes Satversme

Par Latvijas Universitātes Satversmi