1937. gada 25. februārī dzimusi Lilita Ilga Gailīte (1937 - 2012) – ģeoloģe, paleontoloģe, ģeoloģijas un mineraloģijas zinātņu kandidāte (1967), Dr. ģeol (1992). LU Ģeoloģijas institūta pētniece, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes mācībspēks (no 1989). Nozīmīgs ir viņas ieguldījums atjaunoto ģeoloģijas studiju realizēšanā LU. Pētījusi Latvijas ordovika un silūra nogulumus, organismu atliekas tajos, izstrādājusi šo nogulumu stratigrāfisko iedalījumu, piedalījusies paleozoja organismu vadformu atlanta sastādīšanā. Ir vairāku kolektīvo monogrāfiju līdzautore un daudzu publikāciju autore.

Ģeoloģijas kolekciju krājumā tiek saglabāta LU Muzejam nodotā L. Gailītes zinātniskajā darba izmantotā, ļoti vērtīgā Latvijas silūra un ordovika iežu paraugu sistematizētā kolekcija, kā arī daudz citu materiālu, kas apkopoti Lilitas Ilgas Gailītes fondā.

Vairāk informācijas:

Ervīns Lukševičs, Atis Mūrnieks, Dzidra Skrube, Ģirts Stinkulis, Angelīna Zabele. Lilitas Ilgas Gailītes piemiņai. Latvijas Universitātes raksti, 785.sējums. Zemes un vides zinātnes. 2012. 123. - 134.lpp.