
Anna Āboliņa dzimusi Kroģe piedzima 1905. gadā 27. augustā Jaunburtnieku pagastā. Mācījusies Valmieras pamatskolā un Rīgas 3. vidusskolā. 1923. gadā iestājas Latvijas Universitātē Matemātikas un dabas zinātņu fakultātē Dabaszinātņu nodaļā. Beidzot Latvijas Universitāti 1930. gadā Anna Āboliņa turpināja savu darbību Matemātikas un dabas zinātņu fakultātē. Dažu gadu laikā no jaunākās asistentes Zoofizioloģijas nodaļā kļuva par vecāko asistenti. Lasīja arī lekcijas endokrinoloģijā, salīdzināmā embrioloģijā, zooloģijā un zoofizioloģijā.
Vairāki darbi tika publicēti dažādos Latvijas un ārzemju izdevumos, kā "Biologica Latvica", "Latvijas Universitātes Salidzināmās anatomijas institūta Zooloģijas nodaļas darbi", "Cell and Tissue Research" un "Arkiv för zoologi".
Stažējas Neapoles Zooloģija stacijā (Stazione Zoologica Anton Dohrn), Strasbūras medicīnas fakultātes Histoloģijas institūtā (Université de Strasbourg). Bija Kultūrkapitālā fonda un arī Amerikāņu "Lilly Endowment" (Lilly Endowment) stipendiāte.
1944. gadā kopa ar vīru Leonu Āboliņu (1895-1974) devas emigrācija uz Zviedriju. No sākuma strādāja Stokholmas Universitātē, vēlāk pārceļas uz Upsalu un uzsaka strādāt Upsalas universitāte. 1963. gadā ieguva Goda doktoru.
Arī cienījamā vecumā turpināja nodarboties ar pētniecību. Piedalījās zinātniskas konferences ārzemēs. Piemēram Londonā 1967. gadā simpozijā par molusku struktūra, fizioloģiju un ekoloģiju, kā arī Itālijā 1981. gadā.
Anna Āboliņa nomira 1997. gadā 6. jūnijā.
Leona Āboliņa Upsalas Universitātes goda doktora diploms
Zoologs Leons Āboliņš - pasaules pilsonis
Ievērojami absolventi. Izcilas latviešu zinātnieces karjera – Anna Āboliņa Kroģe