1776. gada 9. oktobrī, iespējams, Zaķusalā dzimis botāniķis, ķīmiķis, ārsts, aptiekārs un viens no pirmajiem latviešu izcelsmes zinātniekiem Dāvids Hieronīms Grindelis (1776-1836). D. H. Grindelis studēja Jēnas un Tērbatas Universitātēs,  sarakstījis vairākas grāmatas par ķīmiju, Baltijas guberņu botānikas rokasgrāmatu (1803), kurā ir 1083 augu sugu apraksti.  D. H. Grindelis  ir veicis Ķemeru sērūdeņu ķīmisko analīzi, kas lika pamatus Jūrmalas kūrortiem. 1803.-1810. g. izdeva zinātnisko gadagrāmatu Russisches Jahrbuch der Pharmazie, kas ir pirmais ķīmijas un farmācijas žurnāls Krievijā.  1804. gadā D. H. Grindeli ievēlēja par Tērbatas Universitātes ķīmijas un farmācijas profesoru un divus gadus par rektoru. Pēc tam Rīgā 1814. gadā D. H. Grindelis bija periodisko izdevumu Rigaische Stadtblätter un Medizinisch-pharmazeutische Blätter redaktors. Strādāja par Rīgas apriņķa ārstu, 1831. gadā organizēja holēras epidēmijas ierobežošanu.

D. H. Grindeļa vārdā nosaukta asteru dzimtas augu ģints Grindelia, no uzvārda veidots Latvijas farmācijas uzņēmuma Grindex nosaukums (1991), kas ir nodibinājis D. H. Grindeļa piemiņas medaļu (1995) un D. H. Grindeļa balvu (2015), ko piešķir par sasniegumiem farmācijā.

Stradiņš, J. 2009. Zinātnes un augstskolu sākotne Latvijā. Latvijas Vēstures institūta apgāds, Rīga.

Stradiņš, J. 1996. Dāvids Hieronīms Grindelis un viņa devums zinātnē. No Grindeļa līdz mūsdienām. Grindex, Nordik, Rīga.

100 nozīmīgas personas Latvijas medicīnas vēsturē - Dāvids Hieronīms Grindelis

Wikipedia - Dāvids Hieronīms Grindelis