1823. gada 1. aprīlī Rīgā dzimis Augusts Vilhelms Napjerskis - Baltijas vācu (iespējams, ka latviešu izcelsmes) meteorologs un astronoms. Mācījies Rīgas ģimnāzijā, tad Santpēterburgas universitātē, ieguvis filozofijas doktora kandidāta grādu. Sākumā strādāja kā matemātikas pasniedzējs baznīcas skolā Santpēterburgā, tad šādā pat amatā Jelgavas guberņas ģimnāzijā. Vēlāk virsskolotājs, observatorijas pārzinis (1847 - 1877), Pēterburgas Centrālās fizikas observatorijas jūras meteoroloģijas adjunkts (1877). Jelgavas ģimnāzijā veicis meteoroloģiskus novērojumus un iekārtojis tā saucamo meridiāna zāli skolas pagalmā, kur 1864. gadā uzstādījis modernu pasāžinstrumentu un noteicis observatorijas ģeogrāfisko platumu.

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs