1929. gada 18. aprīlī dibināta krievu un krievu izcelsmes latviešu studentu korporācija Ruthenia pie Latvijas Universitātes, kas pirms tam pastāvēja kā Latvijas Universitātes studentu biedrība Ruthenia (1926-1935). Trimdas laikā aktīvi darbojās Rietumvācijā, ASV un Austrālijā, taču pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 20. gs. 90. gados darbība sāka izsīkt. 1998. gadā sarakstes ceļā trimdas laika valstīs dzīvi palikušie Ruthenia locekļi izlēma izbeigt studentu korporācija Ruthenia darbību, kas faktiski nebija atjaunojusies atjaunotajā Latvijas valstī. Starpkaru laikā Ruthenia pastāvēja cieša sadraudzība ar Tartu Universitātes (Igaunijā) krievu studentu korporāciju Fraternitas Aeterna un Vitauta Lielā Kauņas universitāti (Lietuvā) krievu studentu korporāciju Ruthenia.