1922. gada 8. aprīlī dibināta ebreju studentu korporācija Hasmonea pie Latvijas Universitātes, ko Latvijas Universitātes Padome neatzina par studentu korporāciju cionisma ideoloģijas lielās ietekmes dēļ. Neskatoties uz neatzīšanas faktu Hasmonea turpināja darboties pēc studentu korporāciju principiem un tradīcijām (goda lietu kārtošana caur akadēmisko paukošanos un alkohola lietošana, izvairoties no apreibināšanās). Hasmonea stingri ievēroja ivritu kā sarunvalodu, kas kļuva par 1948. gadā nodibinātās Izraēlas valsts oficiālo valodu. Šīs studentu korporācijas locekļi aktīvi aģitēja Izraēlas valsts ideju ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā (pie Tartu Universitātes bija izveidota Hasmonea filiāle (kopa)). 1930. gada jūlijā Hasmonea organizēja Eiropas ebreju nacionālo studentu korporāciju konferenci, kurā tika nodibināta Eiropas ebreju studentu korporāciju apvienība. Kopā ar ebreju studentu korporāciju Gaililiu (1929-1935) aktīvi sadarbojās cionisma ideoloģijas izplatīšanā, dibinot jumtorganizāciju Baltijas valstu cionistu studentu korporāciju apvienību. Otrā pasaules kara sākumā atturējās no izpriecu apmeklēšanas, reaģējot uz ebreju genocīdu Polijā 1939. gada septembrī. Slēgta 1940. gada vasarā, kad PSRS okupēja Latviju.