1823. gada 21. janvārī dibināta vācbaltiešu studentu korporācija Fraternitas Rigensis pie Tērbatas universitātes, kas izveidojās kā Vidzemes guberņas Latvijas teritorijas daļas vācbaltiešu un citu tautību studentu novadniecība (Uzņēma Tērbatas universitātes studentus, kuri dzimuši Vidzemes guberņas Latvijas teritorijas daļā). Bijusi cieša sadraudzība ar citām Tērbatas universitātes vācbaltiešu studentu korporācijā Estonia (Igaunijas guberņas novadniecības princips), Livonia (Vidzeme guberņas Igaunijas teritorijas daļas novadniecības princips) un Curonia (Kurzeme guberņas novadniecības princips). 1921. gada 25. maijā reģistrējusies pie Latvijas Universitātes, un uzņēma Latvijas Universitātes vācbaltiešu studentus no visām fakultātēm līdz 1939. gada 4. novembrim, kad Fraternitas Rigensis izbeidza savu darbību, izceļojot no Latvijas uz nacionālsociālistisko Vāciju (1933-1939). 1932. gada 1. jūnijā slēgta kā studentu korporācija saskaņā ar Latvijas Universitātes Padomes lēmumu, taču līdz 1939. gadam darbojusies kā Latvijas Universitātes vācbaltiešu studentu biedrība Fraternitas Rigensis. Pēc Otrā pasaules kara Fraternitas Rigensis nav atjaunojusi savu darbību, taču tās locekļu iestājās Baltijas studentu korporāciju tradīciju turpinātājas-vācbaltiešu studentu korporācijā Curonia Goettingensis (1959), kas ir mantiniece arī vācbaltiešu studentu korporācijām Curonia (1808-1939), Fraternitas Baltica (1865-1938), Rubonia (1875-1939) un Gotonia (1922-1939). Pie Fraternitas Rigensis saimes piederīgs vācbaltiešu ķīmiķis, Nobela prēmijas laureāts un Rīgas Politehniskā institūta profesors Vilhelms Ostvalds.

Vairāk uzzināt:

Vācbaltiešu studentu korporācijas Fraternitas Rigensis krāsu deķeļi