Ciemoties Latvijas Universitātes galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19 virtuāli un aplūkot vestibilu, Lielo Aulu, Mazo Aulu, Studentu karceri un jumta platformu iespējams šeit.

LU izveide un attīstība ir notikusi paralēli ar Latvijas Republikas izveidi un izaugsmi starpkaru periodā (1918-1940), kas pirmo, nacionālo Latvijas valsts Alma Mater padara par sevišķi svarīgu Latvijas kultūrvēsturisku pieminekli.

Latvijas Universitātes karogs: izcelsme un simboliskā nozīme

Latvijas Universitātes Muzejs (LUM) piedāvā informatīvas ekskursijas jebkuram interesentam pa LU galveno ēku Raiņa bulvārī 19, kur LUM speciālisti stāstīs par LU vēsturi tās griezumā. Ekskursijas laikā interesenti iepazīsies ar ekskursijas maršrutu, kas ietver LU monumentālās telpas (Lielo un Mazo alu) un 19.-20. gs. mijas Studentu karceri no Rīgas Politehnikuma (1862-1896) un Rīgas Politehniskā institūta (1896-1918) laika. Ekskursijā apmeklētāji uzzinās arī par galvenās ēkas arhitektu Gustavu Hilbigu, viņa arhitektūras stilu un citiem sevišķi svarīgākajiem notikumiem 20. gadsimta Latvijas vēsturē. Sevišķi ieinteresējošs apskates objekts ir Studentu karceris, kas ļauj ieskatīties Rīgas Politehnikuma (RP) un Rīgas Politehniskā institūta (RPI) studentu dzīvē (apmēram 1875-1905) Krievijas impērijā (1721-1918). Karcerim piemīt vēsturiska, bet arī leģendāra aura. Karceris glabā tā laika autentiskās vēsturiskās liecības par studentu dzīvi 19. gs. otrā pusē-20. gs. sākumā, kas redzamas uz aprakstītajām karcera sienām. Šīs liecības atstājuši studenti un vācbaltiešu, poļu, krievu un latviešu studentu korporāciju biedri, kuri savulaik studēja RP vai RPI. Pēc Studentu karcera apmeklējuma būs iespēja apmeklēt LU galvenās ēkas jumta terasi, kur noslēgsies ekskursija. Ekskursijas noslēgumā apmeklētāji varēs apskatīt Latvijas galvaspilsētas Rīgas panorāmu.

Ekskursijas var pieteikt latviešu, angļu, vācu un krievu valodās, to ilgums - 45-50 min. Iepriekšēja pieteikšanās zvanot pa tālruni 67034032, 25733456 vai aizpildot apmeklējuma reģistrācijas formu.

Maksas pakalpojumu cenrādis