Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Veiksmīgi novadīts pirmais informatīvi izklaidējošs Do-Do (doktorantu-doktoru) seminārs

11.12.2017

Lai veicinātu Fizikas, astronomijas un mehānikas doktora studiju programmas un grāda pretendentu savstarpējo pazīšanos un informētību par programmas prasībām un sniegtajām iespējām, notika pirmais informatīvi izklaidējošs Do-Do (doktorantu-doktoru) seminārs 2017.gada 2.decembrī viesu mājā “Kreisā impērija”.

Kopā Latvijas Universitātes Fizikas, mehānikas un astronomijas programmā šobrīd ir 60 doktorantūras studentu un grāda pretendentu. Pasākumā piedalījās 20 studenti, kā arī prof. Mārcis Auziņš, prof. Ruvīns Ferbers un fizikas nodaļas vadītājs Guntars Kitenbergs. Šogad to rīkoja Fizikas un matemātikas fakultātes (FMF) doktoranti Kristaps Bergfelds, Lāsma Puķina un Jūlija Perveņecka. Savukārt semināra ideja radās Guntaram Kitenbergam.

Pasākums sācies ar interesantu posteru sesiju - ar pašzīmētiem plakātiem par savu tēmu bijā jāiepazīstina pasākuma dalībniekus ar sevi un savu pētījumu. Aplausu vētru un žūrijas atzinību ieguva Kirils Surovovs, kurš savu pētījuma tēmu par silīcija modelēšanu prezentēja spraiga repa veidā. Par šo uzstāšanos Kirils savā īpašumā ieguva prāta mežģa spēli.

Pēc iepazīstināšanas turpinājās oficiālā daļa, kurā profesori stāstīja par doktorantūras un promocijas procesiem, kā darbojas promocijas padome, kā tiek piešķirti kredītpunkti un vērtētas disertācijas. Guntars Kitenbergs stāstīja par LU studentu priekšrocībām un doktorantūras studentu iespējām, tai skaitā, piemēram, par mobilitātes programmu, ar kuru iespējams piesaistīt finansējumu komandējumiem. Dalībnieki izmantoja iespēju uzzināt vairāk noderīgas informācijas un aktīvi uzdeva jautājumus.

Pēc viesu uzstāšanās visi sēdās pie bagātīgi saklāta vakariņu galda. Vakara atlikušajā daļā dalībnieki baudīja viesu namā pieejamo pirti ar vēso baseinu, karsto kublu ārā un spēlēja dažādas galda spēles.

Plānots, ka turpmāk Do-Do salidojums kļūs par ikgadējo pasākumu. Lāsma Puķina dalās, ka viņai kā organizatorei šī pasākuma ieguvums bija apmeklētāju atzinīgie vārdi un pateicības. Viņa iesaka izmantot iespēju un piedalīties visiem FMF doktorantiem arī nākamgad: “Tas būs kvalitatīvi pavadīts laiks. Pieejamas aktivitātes dažādām gaumēm, iespēja labāk iepazīt kursa biedrus, dalīties veiksmes un izaicinājumos, draudzīgi parunāties ar doktorantūras un promocijas padomju vadītājiem”.