Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pasniegtas LU mecenātu stipendijas izcilākajiem Fizikas un matemātikas fakultātes studentiem

24.11.2017

Noslēgusies Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu stipendiātu atlase, 2017./2018. akadēmiskajā gadā piešķirot 95 stipendijas LU un citu Latvijas augstskolu studentiem. Fizikas un matemātikas fakultātes (FMF) studenti saņēmuši LU dižmecenāta Kristapa Morberga, Kārļa Kaufmaņa piemiņas, Alfreda Raistera piemiņas, kā arī Baltimoras dziesmu un deju svētku mecenātu izcilības stipendiju.

Latvijas Universitātes fonds jau septiņpadsmito gadu piešķir LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendijas, kuras šogad saņema 15 Latvijas Universitātes studenti. Viņu vidū ir arī LU FMF bakalaura studiju programmas studenti - fiziķis Daniels Krimans un matemātiķe-statistiķe Annija Varkale.

Katru gadu Kārļa Kaufmaņa piemiņas stipendija tiek piešķirta talantīgiem studentiem, lai veicinātu astronomijas attīstību Latvijā. Līdz šim šo stipendiju ir saņēmuši 9 studenti, kuriem šogad pievienojas arī Kārlis Puķītis. Kārļa mērķis ir palīdzēt virzīt uz priekšu cilvēces zināšanas par dabu.

Jau otru gadu tika izsniegta Alfreda Raistera piemiņas stipendija jauniešiem, kas LU studē eksaktās zinātnes. Viens no svarīgiem nosacījumiem atbalsta saņemšanai ir studenta gatavība palikt Latvijā, lai sniegtu labumu savas valsts sabiedrībai. Šajā akadēmiskajā gadā tika izraudzīti 12 jaudīgi un perspektīvi studenti. Tostarp FMF pārstāvēja Antons PribitoksAlise Ella Pretkalniņa un Andris Potrebko.

Šogad izveidoto Baltimoras dziesmu un deju svētku mecenātu izcilības stipendiju saņema Lauma Burkēviča, kas studē matemātikas maģistra studiju programmā.

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte pateicas universitātes mecenātiem par atbalstu tās studējošo studiju un pētniecības darbā. Fakultāte lepojas ar stipendiātu panākumiem un novēl neizsīkstošu enerģiju plānu īstenošānā.