Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
 
p o t c p s sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
28. februāris
16.15 - 17.30
3. marts
10.00 - 15.30
LU Fizikas un matemātikas fakultāte, Zeļļu iela 23, F213. telpa
10. marts
09.30 - 15.00
 • Atskats uz "Ēnu dienu" Fizikas nodaļā

  14. februārī jau kārtējo gadu Fizikas nodaļas laboratorijās notika "Ēnu diena" (enudiena.lv), kuras gaitā skolēni iejutās fizikas pētnieka amatā.

 • JFS 8-6 atkats. Elektronika.

  Nupat tika aizvadīta sestā sezonas nodarbība – šoreiz pieķērāmies ikgadējai elektronikas tematikai nodarbībā “Lieliski vadītāji”. Divās populārzinātniskajās lekcijās šoreiz uzstājās abi JFS vadoņi – Ģirts un Virgīnija. Viņu stāsti bija visnotaļ dažādi – Virgīnijas stāsts bija par un ap dažādām elektronikas komponentēm, to uzbūvi un pielietojumu dažnedažādās iekārtās (vai blēņās), bet Ģirts krietni teorētiskākā gaisotnē sprieda par informāciju, cik daudz tās ir, kā to aizsūtīt pēc iespējas mazākā izmērā un kā izlabot kļūdas, kas rodas datu pārraidē.

 • Atklātā fizikas olimpiāde 18.februārī

  Par balvām cīnās 9. – 12. klašu skolēni no visas valsts, neatkarīgi no atzīmēm fizikā un panākumiem citās olimpiādēs. Atklātajai olimpiādei ir raksturīgi nestandarta uzdevumi un eksperimenti. Šajā olimpiādē var iztikt arī bez formulu iekalšanas – risināšanas laikā drīkstēs izmantot jebkuru izziņas literatūru (izņemot uzdevumu krājumus ar atrisinājumiem).

 • Datoriķus un fizmatus aicina pieteikties whiteCryption pētniecības darbu stipendijai

  Lai ieinteresētu studentus datu un programmatūras aizsardzības jomas zinātniskajā izpētē, SIA „whiteCryption” sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) fondu izsludina iespēju iegūt divas pētniecības darbu stipendijas visu līmeņu LU Datorikas un Fizikas un matemātikas fakultātes studentiem.

 • JFS 8-6 par elektroniku

  Mūsu komanda ir cītīgi, cītīgi strādājusi šīs nedēļas izskaņā, daudz kur braukājot un daudz darot, bet nu esam gatavi taču beidzot izsludināt nākamo nodarbību

 • Sadalītas Latvijas Universitātes Gada balvas

  Latvijas Universitātē sadalītas Gada balvas 2017. Profesors Andrejs Cēbers saņēmis Gada balvu "Sasniegums zinātnē" par sasniegumiem magnētisku mīkstu materiālu fizikā.

 • Populārzinātniski par magnētismu, tā mērīšanu un unikālo magnētiskā lauka attēlošanas iekārtu klausies Latvijas Radio raidījumā

  Latvijas Radio 1 raidījumā "Zināmais nezināmajā" 30. janvārī viesojās Lāzeru Centra pētnieks Andris Bērziņš, populārzinātniski stāstot par magnētismu un tā veidiem, pielietojumiem visdažādākajās mūsu dzīves sfērās un Latvijas Universitātes Lāzeru Centra un Magnētisku Mīkstu Materiālu Laboratorijas (LU LC un MMML) kopīgiem pētījumiem.