13. februāra pievakarē Latvijas Basketbola līgas ietvaros „Latvijas Universitāte” izcīnīja savu trešo uzvaru sezonā, uzvarot „Zemgales” komandu ar rezultātu 81:79.

Spēles pirmais puslaiks izrādījās studentiem nedaudz nesekmīgs, jo tablo pēc pirmā puslaika uzrādīja 32:39. Tomēr mača trešajā trešdaļā uzbrukumā vairākas reizes veiksmīgi nospēlēja Artūrs Dušelis un Žanis Peiners, panākot viena punkta pārsvaru pār „Zemgales” komandu (55:54). Spēles pēdējā ceturtdaļa sākas ar rezultatīvu Rūdolfa Rozīša trīs punkta metienu, kam sekoja precīzs caurgājiens Žaņa Peinera izpildījumā. Spēles pēdējā un izšķirošajā daļā izcēlās Rūdolfa Rozīša rezultativitāte tieši trīs punktu metienos, kas, iespējams, kaldināja uzvaru. Pie rezultāta 81:78 tika pieprasīts minūtes pārtraukums, kam sekoja neizdevies caurgājiens studentu izpildījumā. Turklāt situāciju saasināja zemgalieša Artūra Brūniņa realizētais soda metiens, samazinot rezultātu līdz 2 punktiem. 5 sekundes līdz spēles beigām tika izdarīts pārkāpums pret Latvijas Universitātes spēlētāju Hariju Rubeni. Lai arī neviens no abiem soda metieniem nebija veiksmīgs, tomēr Latvijas Universitāte spēja noturēt divu punktu pārsvaru, garantējot šīs spēles uzvaru. Kā izteicās Latvijas Universitātes galvenais treneris Mārtiņš Zībarts, puiši izcīnīja uzvaru, parādot raksturu un cīnoties līdz pat spēles pēdējām sekundēm: „Lai gan spēles pirmajā daļā neizdevās plānotais, tomēr otrajā puslaikā, piestrādājot aizsardzībā, spējām lauzt spēles gaitu. Turklāt katrs, izmantojot savas iespējas, deva savu ieguldījumu, lai uzvarētu spēli. Tā, piemēram, Žanis Peiners devās agresīvos caurgājienos un precīzi sameta soda metienus, un Rūdolfs Rozītis guva svarīgus trīs punktu metienus.” Latvijas Universitātes komandā rezultatīvākais spēlētājs Žanis Peiners, sekmīgi noslēdzot 16 no 17 caurgājieniem, guva 27 punktus, bet Rūdolfs Rozītis 17 punktus. Pretinieku komandā Artūrs Brūniņš izcēlās ar 23 punktiem. Latvijas Universitātei nākamā mājas spēle paredzēta 6. martā plkst. 17.30 OSC pret „VEF Juniors” komandu. Nāc, iegūsti Latvijas Universitātes komandas fanu kreklus un apmeklē spēles bez maksas! LU – Zemgale 81:79 (18:22, 14:17, 23:15, 26:25) LU: Peiners 27, Rozītis 17, Dušelis 12, Rubenis 12, Slišāns 5, Darģis 4, Jaunzems 2, Malahovskis 2, Brigmanis Zemgale: Brūniņš 23, E. Krūmiņš 16, Mētra 16, Bergmanis 12, Rozītis 8, Bambis 2, Strupovičs 2, K. Krūmiņš, Justovičs