Projekta nosaukums latviski: Daudzpusīgs plastmasas atkritumu biodegradācijas mehānismu raksturojums cieto sadzīves atkritumu poligonā

Projekta nosaukums angliski: Multidimensional characterisation of plastic waste biodegradation mechanisms in the municipal solid waste landfill

Projekta numurs: lzp-2021/1-0299

Projekta īstenotājs: Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs

Projekta vadītājs: Dr. Ineta Kalniņa

Projekta sadarbības partneri: Latvijas Universitāte

LU projekta vadītājs: Dr. Olga Mutere

LU zinātniskā grupa: Dr.biol. Olga Mutere, Dr.ģeol. Aija Dēliņa, Prof.Dr.chem. Vadims Bartkevičs, Dr.biol. Andrejs Grīnbergs, Mag.Chem. Kārlis Vonda, stud. Kristina Puzane.

Projekta īstenošanas vadošā struktūrvienība LU ir Bioloģijas fakultāte.

Projekta īstenošanas periods: 01.01.2023. – 31.12.2025.

Projekta kopējais finansējums: 300 000 EUR, tajā skaitā LU projekta daļai piešķirtais finansējums: 147 000 EUR

Projekta rezultatīvie rādītāji:

• nopublicēt vismaz divus oriģinālus zinātniskos rakstus Web of Science Core Collection vai SCOPUS datubāzēs iekļautajos žurnālos, kuru citēšanas indekss sasniedz vismaz 50);
  • piedalīties vismaz 3 starpt. konferencēs;
  • izstrādāt vismaz 6 zinātniskās datubāzes un datu kopas;
  • sekmīgi aizstāvēt maģistra darbu projekta tematikā;
  • popularizēt Projekta tematiku un iegūtos rezultātus.

LU projektā plānotās aktivitātes:

• Paraugu ievākšana cieto sadzīves atkritumu poligonā “Getliņi”. Informācija par poligona pārvaldes vēsturi tiks iegūta no SIA “Getliņi EKO”. (WP1).
  • Iegūto izolātu novērtēšana (t.i., plastmasas biodegradācijas potenciāls) un biodegradācijs eksperimenti in vitro, optimālos un sub-optimālos apstākļos. (WP2).
  • Mikroorganismu augšanas apstākļu un biodegradācijas procesu fizikāli-ķīmiskā raksturošana. (WP4).
  • Projekta rezultātu publicēšana un popularizēšana. (WP5).