Viduslaiku baznīcas

Kategorijā "Viduslaiku baznīcas" iekļauts 31 piemineklis. Visi šie pieminekļi pieejami arī kategorijā "Baznīcas", tomēr šajā kategorijā nav pieejama specifiskā arheoloģiskā informācija. Izvēloties viduslaiku baznīcu, datu bāze prasa, vai lietotājs vēlas iegūt/ievadīt arhitektonisku vai arheoloģisku informāciju, un atkarībā no atbildes atver nepieciešamo formu.
Kategorijā tiek iekļautas tās baznīcas, kuras ir arī vērtīgi arheoloģiskie pieminekļi - ap viduslaiku baznīcām nereti izveidojas kultūrslānis, tajās ir senas kapenes, vērtīgi viduslaiku mākslas pieminekļi.
Pie viduslaiku baznīcām pieder arī Austrumbaltijā senākā mūra celtne - Ikšķiles mūra baznīca. Tā celta 1184. gadā, tomēr 1927. gada arheoloģiskie pētījumi norāda, ka baznīca celta uz vēl senākiem mūra pamatiem. Pie arheoloģiskajiem pieminekļiem pieskaita arī vienu no Rīgas izcilākām baznīcām - Rīgas Domu. Savdabīgi pieminekļi ir arī seno baznīcu vietas - tagad te aug mežs vai plešas lauki, bet pirms daudziem gadsimtiem šeit bijusi baznīca... Vienā šādā vietā - Muņos Talsu rajona Dundagas pagastā, iespējams, atradusies vissenākā kristīgā baznīca un senākā mūra celtne Austrumbaltijā, kuru it kā cēluši dāņi 11. gadsimtā.
Kopumā šo pieminekļu skaits datu bāzē varētu sasniegt ap 100.Jāņa baznīca Rīgā (ēka no sarkanajiem ķieģeļiem). Baznīca šeit celta jau pirms kādiem 750 gadiem un starp 14. un 15. gadsimtu pārbūvēta elegantā vēlās gotikas stilā.
2000.gada septembris