Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! LU Botāniskajā dārzā atzīmē Augu aizsardzības dienu
Valters Kinna, LU Botāniskā dārza ekskursiju koordinators
18.05.2017

Ceturtdien, 18. maijā, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā atzīmēs Starptautisko Augu aizsardzības dienu, kurā zinātkāri skolēni interaktīvā veidā varēs izzināt dabas daudzveidību.

Augu aizsardzības dienā būs iespēja darboties pašiem, ielūkoties augu iekšienē, uzzināt, cik tie ir dažādi, kādēļ tie ir jāsaudzē un cik tie ir noderīgi. Botāniskajā dārzā darbosies vairākas improvizētas brīvdabas „laboratorijas”: šūnu, augu uzbūves, botānikas, putnu, ķīmijas, augsnes, ūdeņu, kukaiņu, meža un citas. Tajās interesenti kopā ar zinātniekiem un studentiem varēs pētīt dabu, iepazīt dažādas dabas zinātnes un jauki pavadīt laiku. Būs arī iespēja doties pa dažādām tematiskajām izziņas takām, kā arī apskatīt Botānisko dārzu. Pasākums ir veltīts 18. maijā atzīmētajai Augu aizsardzības dienai, kad cilvēki visā pasaulē tiek aicināti aizdomāties par dabas līdzsvaru, bioloģisko daudzveidību un tās nozīmi cilvēku eksistencē.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Dabas Aizsardzības pārvaldes, LU Botāniskā dārza, LU Bioloģijas fakultātes, LU Ķīmijas fakultātes, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra, Latvijas Botāniķu biedrības, Latvijas Ornitoloģijas biedrības, Pasaules Dabas fonda un citām organizācijām, kuras nodarbojas ar dabas izzināšanu, aizsardzību un izglītību.

Pasākumu materiāli atbalsta Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas fonds, Dabas Aizsardzības pārvalde, biedrība “Zaļā brīvība”, BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola” un Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Ieejas maksa Botāniskajā dārzā: skolēniem ar klasēm 1.90 EUR.

Ieeja bez maksas: diviem skolotājiem, kuri pavada klasi, pirmsskolas vecuma bērniem, bērniem ar īpašām vajadzībām, bērniem bāreņiem, papildus informācija par cenām LU Botāniskā dārza cenrādī ŠEIT.

Tropu tauriņu mājas apmeklējums tagad pieejams ar Botāniskā dārza ieejas biļetēm bez papildu samaksas.

Papildus informācija par Augu aizsardzības dienu LU Botāniskā dārza mājaslapā.