Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Indijas dienas Latvijas Universitātē
Diana Komova, LU Indijas studiju un kultūras centra lietvede
19.05.2017

No 21. līdz 23.maijam LU tiek rīkotas Indijas dienas ar daudzveidīgiem pasākumiem: triju dienu laikā vairāki desmiti ekspertu - zinātnieki, garīgo prakšu meistari, mūziķi un dejotāji no Indijas, Eiropas un Latvijas dalīsies savās zināšanās un meistarībā ar visiem interesentiem.

LU atver Jums durvis uz senindiešu filosofijas, sanskrita, jogas un tradicionālās medicīnas - Ājurvēdas - pasauli. Ikviens ir aicināts baudīt Indijas klasisko un mūsdienu mūziku, deju un mākslas, kā arī eksotisko ēdienu burvību. Tiem, kurus aizrauj Indijas kino, pasākumu programmā ir ietverti divi filmu vakari.

Visi pasākumi to ir bez maksas, ieeja - brīva. Tomēr interesenti, kuri vēlas piedalīties valodu semināros, garīgo prakšu nodarbībās un dziesmu un deju meistarklasēs, tiek laipni aicināti savlaicīgi pieteikties, zvanot uz tālr. 20361054. Plašāk par Indijas dienām LU lasiet www.luindija.lv.

21. maijā, svētdien, no plkst. 12:00 līdz 21:00 LU Lielajā aulā (Raiņa bulvārī 19)

Indijas dienas iesāksies plkst. 12:00 ar mūzikas un deju mākslas meistarklasēm. Ikviens, kurš to vēlas, varēs izmēģināt savus spēkus indiešu mūzikas instrumentu - sāroda, sitāras, tablas - spēlē vai apgūt klasisko deju soļus Odissi un Bharatnatjam stilos. Tiks demonstrētas Bhangra dejas, skanēs Pandžabas reģiona dziesmas un Bollivudas mūzika.

Vakarā plkst. 18:00 sāksies Indijas klasiskās mūzikas un dejas koncerts, pasākumu svinīgi atklās Indijas valsts vēstniece Monika Kapila Mohta.

22.maijā, pirmdien, plkst. 9:00 - 16:00 LU Indijas studiju un kultūras centrā (Baznīcas ielā 5)

Risināsies dažāda veida jogas, meditācijas un citas garīgās prakses, kā arī sanskrita, hindi un bengāļu valodu semināri (priekšzināšanas nav nepieciešamas).

23.maijā, otrdien, LU Mazajā aulā (Raiņa bulvārī 19)

Norisināsies akadēmiskas diskusijas par Indijas kultūras, jogas un ājurvēdas aktualitātēm mūsdienās.

22. un 23.maijā, pirmdien un otrdien, LU Humanitāro zinātņu fakultātē (Visvalža ielā 4a) tiks demonstrētas Indijas kinofilmas:

22.maijā no 18:00 līdz 21:00

23. maijā no 15:00 līdz 18:00

 

Indijas dienas organizē LU Indijas studiju un kultūras centrs (ISKC) ar LU un Indijas vēstniecības atbalstu.

Ģenerālsponsors - Unifarma Herbals

LU Indijas studiju un kultūras centrs

E-pasts: indija@lu.lv • Tālr. +371 20361054

Tuvāka informācija: www.luindija.lv

PROGRAMMA