Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
"Ekselences balvas 2014" finālisti kopā ar sveicējiem un mecenātiem. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
"Ekselences balvas 2014" finālisti kopā ar sveicējiem un mecenātiem. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
"Ekselences balvas 2014" finālisti kopā ar sveicējiem un mecenātiem. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs Ilze Gaņina, Ekselences balvas laureāte matemātikā. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs Liene Sabule, Ekselences balvas laureāte bioloģijā. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs Modris Šāvējs, Ekselences balvas laureāts fizikā. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs Pāvels Pestovs, Ekselences balvas laureāts ķīmijā. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Progresīvākie dabaszinātņu skolotāji saņēmuši „Ekselences balvas”
Santa Margeviča, LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs
26.02.2015

25. februārī notika „Ekselences balvas” fināls, kurā klātienē, vadot mācību stundas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēniem, savu meistarību demonstrēja 20 Latvijas inovatīvākie dabaszinātņu un matemātikas skolotāji. „Ekselences balvu” bioloģijā saņēma Liene Sabule (Jelgavas Valsts ģimnāzija), fizikā – Modris Šāvējs (Mārupes vidusskola), ķīmijā – Pāvels Pestovs (Rīgas 72. vidusskola), matemātikā – Ilze Gaņina (A. Upīša Skrīveru vidusskola).

Dienas noslēgumā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā visus dalībniekus sveica Valsts prezidents Andris Bērziņš, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, LU rektors Mārcis Auziņš, LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone un balvas mecenāti. Ministre savā apsveikumā pateicās skolotājiem, ka viņi savu darbu dara ar prieku un gandarījumu, par viņu ticību ikkatra sava skolēna spējām, par kompetenci savā mācību priekšmetā un sadarbību, daloties pieredzē ar kolēģiem.

„Ekselences balva” jau ceturto gadu tiek piešķirta, primāri novērtējot skolotāja reālo darbu klasē, nevis skolā nostrādāto gadu skaitu vai laika gaitā iegūtās atzinības. Tāpēc balvas finālā skolotāji tikās klātienē, vadīja mācību stundas, vērtēja savus kolēģus un analizēja mācību situācijas. Izmantojot radošus mācību paņēmienus un moderno tehnoloģiju priekšrocības, finālisti 9. un 10. klases skolēniem mācīja par svārsta kustību fizikā, par to kā aprēķināt daudzskaldņa virsmas laukumu matemātikā, par muskuļu uzbūvi bioloģijā un elektrolītiem ķīmijā.

„Ekselences balvu” finansē un 1400 eiro lielu naudas balvu četriem laureātiem bija sarūpējuši uzņēmēji – Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA "Metrum" un AS „Latvijas valsts meži”. Visi 20 finālisti saņēma izglītības uzņēmuma „Lielvārds” Digitālās bibliotēkas 3.0 abonementu visam gadam un līdzdalību pedagogu profesionālās kompetences pilnveides A programmā “Pirmie soļi, lai mobilā ierīce kļūtu par palīgu mācībās”.

Balvai skolotājus izvirzīja skolu vadība, vecāku un skolēnu organizācijas, skolotāju asociācijas un pašvaldības. „Ekselences balvu” organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fondu.