Šogad zinātnes un pētniecības pasākumu tēma ir “Kultūras mantojums”. LU zinātnieki, kā ierasts, apmeklētājiem ļaus ieskatīties savā pētnieciskajā darbībā, stāstīs par saviem izpētes objektiem un rādīs dažādus interesantus eksperimentus, jo zinātne ir kultūras daļa.

Zinātnieku naktī LU interesentiem piedāvās apmeklēt 23 zinātnes stacijas. Apmeklētāji tajās varēs iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties zinātniskos eksperimentos un uz brīdi izjust zinātnieka ikdienu.

Pirmo gadu piedalīsies abas LU Ornitoloģijas stacijas Papē un Bērzciemā. Būs atvērta Baldones observatorija un Bioloģijas institūts Salaspilī, kur piedalīsies arī Liepājas Universitātes mākslas pētījumu laboratorijas jaunie zinātnieki. Savukārt Rīgā apmeklētājus gaidīs Dabas mājā, LU Bibliotēkā, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē, Humanitāro zinātņu fakultātē, Atomfizikas un spektroskopijas institūtā un LU Botāniskajā dārzā.

Aicinām bērnus, skolēnus un vecākus, jauniešus, studentus, seniorus un citus interesentus izmantot iespēju ielūkoties interesantajā un aizraujošajā zinātnieka dzīvē un no jauna atklāt lietas, bez kurām mūsu ikdienas dzīve šodien vairs nav iedomājama un kuras mums ir pieejamas, pateicoties zinātnes sasniegumiem un inovācijām. Iespējams, šajā naktī izdosies pat mazliet ielūkoties nākotnē, iepazīstoties ar jaunām tehnoloģiju idejām, kas ar zinātnieku palīdzību var ienākt mūsu sadzīvē.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas līdzfinansēts pasākums, kas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, saistošā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus un ļaujot ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. Šogad Zinātnieku nakts norisināsies vairāk nekā 300 Eiropas pilsētās. Visi pasākumi pieejami bez maksas.

Zinātnieku nakts projektu koordinē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un citām ar pētniecību saistītām organizācijām. 

2017. gads
2016. gads
2015. gads
2014. gads
2013. gads
2012. gads
2011. gads