Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītāja Jāņa Sārta vieslekcija “Ietekmes nākotne”
Andra Rutkēviča
12.03.2018

14. martā no plkst. 12.30 līdz 14.00 LU Sociālo zinātņu fakultātes 316. auditorijā ar lekciju “Ietekmes nākotne” viesosies NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts. Lekcija notiks kursa “Mūsdienu ārpolitikas aktuālās problēmas” ietvaros.

Jānis Sārts, kas savu karjeru LR Aizsardzības ministrijā uzsāka 1994. gadā pēc LU absolvēšanas, trīs gadu laikā kļuva par Aizsardzības politikas departamenta vadītāju un bija atbildīgs par Latvijas ikgadējo nacionālo plānu līdzdalībai NATO izstrādi un realizāciju. Viņš ir vadījis arī Aizsardzības sekciju Latvijas delegācijai NATO un ES, kā arī darbojies kā īpašais padomnieks Gruzijā aizsardzības reformu un integrācijas NATO jautājumos. Kā LR Azsardzības ministrijas Valsts sekretārs Jānis Sārts ir vadījis aizsardzības sektora reformu realizāciju, piedalījies jauna valsts aisardzības koncepta izstrādē, kā arī veicinājis reģionālo sardarbību aizsardzības jautājumos NATO un ES ietvaros.  Viņš ir arī darbojies kā Nacionālās kiberdrošības padomes priekšsēdētājs un bijis atbildīgs par Latvijas kiberdrošības politikas formulēšanu un realizācijas uzraudzību. Bet 2015. gadā Latvijas valdība Jāni Sārtu iecēla NATO Stratēģiskās kominkācijas izcilības centra direktora amatā.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs ir viens no NATO izcilības centriem, kas atrodas Rīgā. Tas dibināts 2014. gadā un 2014. gada 1. septembrī tika akreditēts kā starptautiska militāra organizācija. Centra uzdevumi ir veicināt stratēģiskās komunikācijas attīstību, kā arī sniegt ekspertīzi un atbalstu NATO šajā jomā. Centra darbinieki izstrādā rīcības plānus, organizē apmācības un piedalās NATO mācībās. Centrs sniedz tiešu atbalstu stratēģiskās komunikācijas disciplīnās dalībvalstīm un NATO štābiem.