Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
No kreisās: Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un Ordu Universitātes rektors Tariks Jarilgačs. Foto: Toms Grīnbergs.
No kreisās: Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un Ordu Universitātes rektors Tariks Jarilgačs. Foto: Toms Grīnbergs.
No kreisās: Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un Ordu Universitātes rektors Tariks Jarilgačs. Foto: Toms Grīnbergs. No kreisās: LU ārlietu vadītāja Alīne Gržibovska, LU rektors Indriķis Muižnieks, Ordu Universitātes rektors Tariks Jarilgačs, Ordu Universitātes prorektors Tevfiks Nojans un Ordu Universitātes Erasmus+ biroja instruktore Manolja Akjiza. Foto: Toms Grīnbergs. Universitāšu pārstāvji pārspriež iespējamos sadarbības virzienus. Foto: Toms Grīnbergs.
Ordu Universitāte vēlas paplašināt sadarbību ar Latvijas Universitāti apmaiņas studijās
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
08.03.2018

Ceturtdien, 8. martā, Latvijas Universitātē (LU) viesojās Ordu Universitātes (Turcija) rektors Tariks Jarilgačs (Tarık Yarılgaç), prorektors Tevfiks Nojans (Tevfik Noyan) un Erasmus+ biroja instruktore Manolja Akjiza (Manolya Akyüz), lai ar LU rektoru Indriķi Muižnieku pārrunātu turpmāko sadarbību studentu un pasniedzēju mobilitātē.

Ordu Universitātes rektors slavēja LU studiju kvalitāti un aicināja I. Muižnieku Erasmus+ programmas abpusējās sadarbības līguma ietvaros sadarbību paplašināt tādās jomās kā biznesa menedžments, vēsture, medicīna, humanitārās zinātnes, bioloģija, fizika, matemātika, sociālās zinības, vēsture un medicīna.

Līdz šim LU ar Ordu Universitāti ir noslēgts Erasmus+ abpusējais sadarbības līgums ķīmijā.

I. Muižnieks par sadarbības paplašināšanu bija pozitīvi noskaņots un tikšanās laikā apliecināja, ka LU ar turku kultūru ir tuva. Piemēram, 2014. gadā LU Sociālo zinātņu fakultātē ar vieslekciju uzstājās Turcijas prezidents Radžeps Tajips Erdogans, bet Humanitāro zinātņu fakultāte arī piedāvā studēt turku valodu bakalaura studiju programmā “Āzijas studijas” un maģistra studiju programmā “Orientālistika”.

Vizītes noslēgumā Ordu Universitātes pārstāvji viesojās Akadēmiskā centra Dabas mājā, lai tuvāk iepazītu Ķīmijas fakultāti.

Ordu Universitāte dibināta 2006. gadā un atrodas Turcijas pilsētā Ordu. Universitāte ir oficiāli akreditēta Augstākās izglītības padomē. Universitāte piedāvā studēt mākslas un humanitārās zinātnes, biznesu un sociālās zinības, valodas un kultūras studijas, medicīnu un veselību, inženierzinātnes un tehnoloģijas.