Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Absolventu taka
Absolventu taka
Absolventu taka Absolventu taka Absolventu taka Absolventu taka Absolventu taka
AKTUĀLI! Kopīgi turpināsim kopt tradīciju – ziedot LU attīstībai
Brigita Zutere
06.03.2018

Uzsverot izglītības un ziedošanas kultūras vērtības, Latvijas Universitātes (LU) fonds sadarbībā ar LU Absolventu klubu un LU Botānisko dārzu ir pieņēmuši jaunu izaicinājumu – Rīgas zaļajā sirdī – Latvijas vecākajā botāniskajā dārzā veidos LU absolventu taku. LU absolventi un draugi aicināti atbalstīt takas izbūvi ar savu ziedojumu.

Taka būs īpaša ne tikai ar to, ka tās pirmais elements būs Ēnu dārzs, kas būs Baltijas valstīs unikāls brīvdabas atpūtas objekts, bet arī ar to, ka tiks izbūvēta par LU absolventu un draugu saziedotajiem līdzekļiem. Kopējās Ēnu dārza izbūves izmaksas mērāmas 45 000 eiro, režģu laipa vīsies cauri dārzam 150 m garumā. Ik nedēļu, ziedojot izvēlētajam projektam, ir iespējams iegūt devīgākās fakultātes godu. Līdz šim devīgākie savai Alma Mater izrādījušies LU Juridiskās fakultātes absolventi, kur lielākais individuālais ziedojums bijis 1 000 eiro. Ziedošanas kampaņas kulminācija paredzēta š.g. 18.maijā, LU Absolventu dienā, kas LU Botāniskajā dārzā pulcēs vairākus tūkstošus absolventu un sadarbības partneru.

IESKATS 1. ABSOLVENTU DIENĀ

Šobrīd tiek īstenota LU Botāniskā dārza atjaunošana, gatavojoties dārza simtgadei 2022. gadā. Sakārtojot un papildinot teritorijas infrastruktūru atbilstoši mūsdienu prasībām, dārzs būs plašai publikai pievilcīgāka vieta. Apmeklētājiem šobrīd nepieejamā dārza daļā dabiski izveidojusies ainaviski vērtīga teritorija – aizaugusi, kādreiz iekopta kokskola. Izmantojot esošo veģetāciju, labiekārtojot LU Botānisko dārzu, tiks radīts noslēpumiem un pārsteigumiem pilns Ēnu dārzs. Šī teritorija iemanto neskartas dabas sajūtu, un ir vieta intīmām pastaigām. Absolventu taka visā tās garumā mainīs savu raksturu no ēnainas līdz spilgtas saules apspīdētai. LU Botāniskā dārza direktora p.i., asoc. prof. Uldis Kondratovičs uzrunā LU absolventus un aicina pievienoties ziedošanas kampaņai: "LU Absolvent! Tev pašā Rīgas Zaļajā sirdī vienmēr būs vieta, kur iegriezties, padomāt par savu vietu dabā, devumu Latvijas Universitātei un visai Latvijas valstij. Tu iegūsi sirdsmieru mūsu zaļajā oāzē, kam apkārt mutuļo ikdienas steiga."

Lai veicinātu ziedošanas kultūru, Latvijas Universitātes galvenās ēkas foajē pērnā gada novembrī tika uzstādīta Baltijas augstskolās pirmā ziedotne jeb ziedošanas kiosks, ar kuru ērti un ātri var veikt ziedojumu sirdij tuvākajam LU projektam, kā arī perspektīvākajiem studentiem un pētniekiem. Šī gada lielprojekts ir LU Absolventu takas izbūve LU Botāniskajā dārzā. Ziedot LU Absolventu takas projektam ir aicināts ikviens LU absolvents un sadarbības partneris, izmantojot digitālo tiešsaistes platformu ziedot.lu.lv, kā arī ziedotni LU galvenajā ēkā. Līdz šim ir saziedoti 12 000 eiro, kas ir nepilna trešdaļa no nepieciešamajiem 45 000 eiro, ar ko nosegs būvmateriālu, būvdarbu un daļējus labiekārtošanas izdevumus Ēnu dārza teritorijā. Ziedot savai augstskolai iedrošina LU fonda valdes priekšsēdētājs prof. emeritus Ivars Lācis: “Mums kopā strādājot, jāpanāk, lai jaunā ziedotne kļūtu par ikviena no aptuveni 250 000 LU absolventu dāvināšanas totēmstabu, pie kura vismaz reizi gadā pakavēties minūti un izpildīt vienkāršu rituālu. Rituālu savas pašapziņas celšanai un Latvijas attīstības nodrošināšanai. Vienkāršas darbības ar skaitļiem rāda: ikvienam no LU pēdējo gadu absolventiem, dāvinot tikai 0,15% no saviem gada ienākumiem, Universitātes “Rakstu māja” Torņakalnā augšāmceltos jau nepilnos divos gados.”

Tāpat ziedošanas kultūras nozīmīgumu sabiedrībā vērtē un atklāj savu viedokli šajā jautājumā LU fonda valdes loceklis Juris Pūce: “Latvijā ir jāveido tradīcijas. Mēs esam pieraduši, ka tas notiek pats no sevis un to izdara kāds cits. Pašiem ir jābūt pirmajiem, kas to soli sper, kas ir gatavi tos 10, 20 vai 100 eiro no sava maka novirzīt vietai, kas tevi ir izglītojusi un padarījusi par labāku un konkurētspējīgāku. Var gaidīt uz svešu, var gaidīt, ka kāds cits tavā vietā šo lietu sāks risināt, bet var būt arī pašam pirmajam, un es ar lielu prieku priecājos atbalstīt savu universitāti.”

VIDEO: KĀDAI JĀBŪT ABSOLVENTU TAKAI

VIDEO: KĀDA IR IZGLĪTĪBAS NOZĪME SABIEDRĪBĀ

Sekot līdzi Absolventu takas ziedošanas kampaņas progresam, kā arī apskatīt visu aktuālos Latvijas Universitātes projektus var platformā ziedot.lu.lv. Mēnesi pirms ziedošanas kulminācijas LU Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, tiks atvērta izstāde ar sabiedrībā pazīstamu personu objektu izstādi, kas tiks tiešsaistē izsolīti. Visi iegūtie līdzekļi tiks novirzīti Absolventu takas izbūvei.