Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitāte un Ārvalstu investoru padome pārrunā sadarbības aspektus. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
Latvijas Universitāte un Ārvalstu investoru padome pārrunā sadarbības aspektus. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.

Latvijas Universitāte un Ārvalstu investoru padome pārrunā sadarbības iespējas
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
05.03.2018

Pirmdien, 5. martā, Latvijas Universitātē (LU) viesojās Ārvalstu investoru padome Latvijā, lai ar LU rektoru profesoru Indriķi Muižnieku un citiem vadības pārstāvjiem dalītos pārdomās un priekšlikumos un pārrunātu sadarbību Universitātes attīstības kontekstā.

Ārvalstu investoru padome pārstāv daudzus lielākos investorus Latvijā, kuri uz darbību šeit raugās ilgtermiņa perspektīvā. Taču investorus uztrauc gan darba spēka pieejamība, gan darbinieku izglītība, kā arī jomas speciālistu kvalitāte, tāpēc padome sākusi aktīvi sadarboties ar izglītības sektoru, īpašu uzmanību pievēršot tieši augstākajai izglītībai.

Padome ir gatava iesaistīties sarunās ar Latvijas augstākās izglītības iestādēm, pārrunājot dažādus augstskolu attīstības virzienus, piemēram, pārvaldības modeļa reformas un uzlabojumus augstākās izglītības iestāžu sadarbībā ar investoriem.

LU uzklausīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā priekšlikumus un vienojās regulārāk tikties un aktīvāk sadarboties gan diskusijās par LU studiju programmu, gan kopējās attīstības jautājumiem. Ārvalstu investoru padome bija ar mieru piedāvāt ekspertu padomus dažādās jomās – viņi palīdzētu attīstības jautājumus virzīt Universitātē realizācijai.

No LU puses diskusijā piedalījās LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, LU prorektors sociālo un tiesību zinātņu jomā Jānis Ikstens, LU Senāta priekšsēdētāja vietniece Baiba Broka un rektora vietnieks studentu un sociālajos jautājumos Jānis Stonis. Savukārt no Ārvalstu investoru padomes Latvijā uz tikšanos bija ieradušies valdes loceklis Ints Krasts, valdes loceklis Klaudio A. Rivera (Claudio A. Rivera), Padomes projektu direktors Ēriks Ajausks un Padomes izpilddirektore Marta Jaksona.

Nākamā tikšanās starp LU un Ārvalstu investoru padomi Latvijā notiks īsi pirms Lieldienām marta nogalē.