Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Jaunais “Alma Mater” – speciālizdevums vidusskolēniem
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
28.02.2018

“Alma Mater” ziemas numurs veltīts vidusskolēniem, kuri pēc izstādes “Skola 2018” apmeklējuma pārliecinājušies, ka vēlas studēt Latvijas Universitātē. Un iemeslu studēt Universitātē nemaz nav tālu jāmeklē – “Alma Mater” to ir veseli 10! Jaunajā numurā atradīsi būtiskas lietas, kuras nepieciešams zināt katram jaunajam studentam – uzzini par budžeta vietām, stipendijām, mentoru sistēmu, brīvā laika pavadīšanas iespējām un galu galā – iepazīsties ar studentu dzīvi.

Gada studente Māra Ulme: piederību savai Universitātei izjutu jau pirmajā dienā

“Es gribu studēt un iemācīties vairāk. Lai zinātu, kas ir labs un kas slikts, jābūt arī gudram, jo nezinot bieži vien mēs varam kādam nodarīt pāri, un es gribu pēc iespējas vairāk uzzināt, lai es varētu pēc tam no sevis dot,” saka LU Humanitāro zinātņu fakultātes angļu filoloģijas 3. kursa studente Māra Ulme. 2017. gada izskaņā Māra tika atzīta par Gada studenti, un šis tituls nācis ar jaunu atbildību – viņa ir ievēlēta LU Studentu padomes valdē un strādā, lai studentu dzīvi Universitātē padarītu labāku. Māru visi sauc par gaisotnes cilvēku, un viņas mērķis ir iepriecināt cilvēkus.

Latvijas Universitāte: teju gadsimtu lolotas vērtības

Šogad Latvija svin neatkarīgas valsts izveidošanas simtgadi, bet jau nākamgad simto jubileju svinēs LU. Kā neviena cita Latvijas augstskola LU ir saistīta ar neatkarīgās valsts vēsturi – LU dzima un veidojās līdz ar Latvijas valsti, bet vēlāk pilnveidoja pašu Latviju.

Viss par budžeta vietām Latvijas Universitātē

Sākot studijas, ikvienam ir iespēja pretendēt uz valsts finansētām budžeta vietām. Tas nozīmē, ka gadu un arī ilgāk students var studēt bez maksas, ja izpilda visus nosacījumus un ir ieguvis augstas atzīmes. Ik gadu studēt gribētājiem ir daudz neskaidrību saistībā ar budžeta vietām, tāpēc uz biežāk saņemtajiem jautājumiem esam centušies sniegt atbildes.

Stipendija jau pirmajā kursā – lielisks pamats pilnvērtīgākām studijām

LU fonds ir Baltijas valstīs lielākā filantropijas organizācija. Jau kopš 2004. gada fonds rūpējas par LU studentu labklājību un LU virzību uz izcilību. LU fonds nodrošina nesavtīgu atbalstu izcilai izaugsmei – tā virsuzdevums ir atbalstīt ar izglītību, zinātni un kultūru tieši saistītas izcilas, centīgas un nepietiekami materiāli nodrošinātas personas – Latvijas attīstības un izaugsmes garantu nākotnē – ceļā uz pilnvērtīgu augstāko izglītību.

Izmanto iespēju – studē kādā no astoņām Latvijas Universitātes filiālēm reģionos!

“Es iestājos, lai mainītu savu dzīvi ar kājām gaisā un piepildītu savu bērnības sapni – kļūt par skolotāju,” ar šādiem vārdiem studijas LU Madonas filiālē iepriekšējā studiju gadā sāka Žanna. Arī Liene ir pārliecināta par savu izvēli: “Sāku studijas komercdarbības organizācijas programmā, lai būtu soli tuvāk mērķim – sava uzņēmuma dibināšanai.” Garāks stāsts ir Lindai: “Jau pirms kāda laika gribējās doties mājās no Anglijas un mācīties. Tikai nevarēju saņemties, bet mamma iedrošināja, sakot: ja studē, ko vēlies, tad nemaz nav grūti; viņa ir pirmsskolas pedagoģe jau 33 gadus. Patiešām ir liels prieks, ka izvēlējos studijas LU filiālē!”

Studentisks atbalsts studiju sākumā – tagad vēl labāks un aizraujošāks

Jau vairākus gadus LU darbojas mentoru sistēma – tajā vecāko kursu studenti brīvprātīgi kļūst par mentoriem ar mērķi sniegt palīdzīgu roku pirmkursniekiem iejusties studiju vidē. Pirms 2017./2018. akadēmiskā gada sākuma šī sistēma piedzīvoja būtiskas pārmaiņas – pirmkārt, kļuva studentiem interesantāka, otrkārt, pieejama visās fakultātēs.

Apmaiņas studijas ārzemēs – milzīgs ieguvums pašizaugsmei

Kristina Oļševska patlaban studē 2. kursā LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes maģistrantūrā mārketinga vadību. Iepriekš Kristina absolvējusi vadības zinību bakalaura programmu, vadības zinības. Studiju laikā viņa trīs reizes bijusi apmaiņas programmā ārzemēs, no kurām divas piedāvājusi Latvijas Universitāte.

Latvijas Universitātē iegūtā izglītība – pamatīgs atspēriens turpmākajai dzīvei un karjerai

Pirms studiju izvēles ir svarīgi saprast savas stiprās puses, lai turpmāk tieši LU sauktu par savu Alma Mater jeb zināšanu māti. Tāpat nozīmīgs aspekts turpmāko gaitu apzināšanā ir vispārēja izpratne par ikdienu izvēlētajā profesijā un tās sniegtajām plašajām iespējām, prasmju praktisko izmantojumu. Iepazīstinām ar vairākiem LU daudzsološākajiem absolventiem, kuri jau drīz pēc diploma iegūšanas ir spējuši sevi pierādīt darba tirgū kā atzīti jomas speciālisti.

Latvijas Universitātes zinātnieki – nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autori

16. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā apbalvoja par izcilākajiem mūsu valsts zinātnes sasniegumiem. Pagājušais gads arī Latvijas Universitātes (LU) zinātniekiem bija ļoti ražīgs, un mūsu pētnieki plūca laurus fizikā, ķīmijā un literatūrzinātnē.

Ārpusstudiju dzīve pēc lekcijām

Ārpus garajiem lekciju sarakstiem un studiju noslodzes enerģijas devu studentiem sniedz LU ārpusstudiju nodarbības, kuru izvēle ir plaša, sākot no studentu korporācijām, turpinot ar sava biznesa ideju attīstīšanu un beidzot ar daudzveidīgām iespējām izpausties mākslinieciskajos kolektīvos – mūzikā, dejā, teātrī. Iesaistoties ārpusstudiju dzīvē, LU jaunieši var attīstīt savus talantus, atpūsties no mācībām, iegūt jaunus draugus un patīkami pavadīt brīvo laiku.

Pie mums ne tikai studē, bet arī sporto!

Sports un LU ir savstarpēji vienoti jau kopš augstskolas dibināšanas laikiem. LU pirmos studentus uzņēma 1919. gadā, un LU sporta biedrības pirmsākumi meklējami tikai desmit gadus vēlāk, turklāt tolaik studenti sportoja un sacensības organizēja valsts visaugstākajā līmenī. Arī mūsdienās LU vārds sporta kontekstā izskan plaši – mums ir ne tikai savas basketbola un futbola komandas valsts čempionātos, bet arī vairāki labākie Latvijas atlēti ir LU absolventi un studentu līmenī nesuši LU un Latvijas vārdu tālu pasaulē. Taču tā ir tikai aisberga redzamā daļa. LU Sporta centrs piedāvā plašas un vienlaikus kvalitatīvas sporta iespējas ikvienam augstskolas studentam.

LU studenti ar starptautiskiem panākumiem nes Latvijas vārdu pasaulē

LU studenti gūst izcilus panākumus ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām, uzvarot sacensībās, iegūstot augstu novērtējumu konferencēs un pierādot sevi hakatonos. Tāpat studenti organizējuši starptautiskas konferences, vasaras skolas un pat sagatavojuši skolēnus mācību olimpiādēm.