Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Redzes zinātnes doktorantūras skolas nodarbībā stāstīs par keratokonusa diagnosticēšanu un ārstēšanas iespējām
Ilze Ceple, Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa
13.02.2018

13. februārī redzes zinātnes doktorantūras skolā notiks lekcija par keratokonusa diagnosticēšanu un ārstēšanas iespējām. Nodarbību vadīs Dr. Lūkina acu klīnikas optometriste Sanita Līduma.

Optometriste Sanita Līduma savu darbu Dr. Lūkina acu klīnikā uzsāka 2011. gada sākumā un ikdienā veic izmeklēšanu pirms redzes korekcijas operācijas, redzes pārbaudes un briļļu izrakstīšanu. Sanita Līduma ir papildinājusi savas zināšanas tādās jomās kā keratokonusa diagnostika un Trans-Epi LASIK redzes korekcijas metode "Accuvision" klīnikā Londonā (Lielbritānija), kā arī apguvusi progresīvo lēcu izrakstīšanas principus Varilux Universitātē Parīzē (Francija).

Doktorantūras skolas ietvaros Sanita Līduma ziņos par keratokonusa diagnosticēšanu un ārstēšanas iespējām ar krosslinkinga metodēm. Keratokonuss ir deģeneratīva radzenes saslimšana, kas norit ar radzenes audu struktūras izmaiņām, kā rezultātā radzene kļūst plāna un maina savu formu. Viena no keratokonusa ārstēšanas iespējām ir krosslinkings, ar kura palīdzību paaugstina radzenes mehānisko izturību. Doktorantūras skolas lekcijā tiek sniegta informācija par keratokonusa diagnostiku, pacientu atlasi pirms operācijas un operācijas efektivitāti.

Nodarbība notiks 13. februārī Latvijas Universitātes Dabas mājā Jelgavas ielā 1, 223. telpā no plkst. 16:30-18:00.

Nodarbībā aicināti piedalīties gan redzes zinātnes doktorantūras skolas dalībnieki, gan citi interesenti!

Papildu informācija: redzes-zinatne@lu.lv