Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Apmaiņas studentu ievadseminārā. Foto: Toms Grīnbergs.
Apmaiņas studentu ievadseminārā. Foto: Toms Grīnbergs.
Apmaiņas studentu ievadseminārā. Foto: Toms Grīnbergs. Apmaiņas studentu ievadseminārā.  Foto: Toms Grīnbergs.
251 apmaiņas students par savu augstskolu izvēlējies Latvijas Universitāti
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
13.02.2018

Pavasara semestrī Latvijas Universitātē (LU) studē 251 ārzemju apmaiņas students, no tiem 75 studijas sākuši jau 2017. gada rudens semestrī, bet 176 ieradušies šogad, informē Studentu servisu departamenta Ārējo sakaru koordinētāja Ieva Ģerģe.

Populārākā fakultāte studentu vidū kā jau katru gadu ir Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte. Šajā semestrī liela interese tika izrādīta arī par studijām Humanitāro zinātņu fakultātē un Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.

Lai apmaiņas studenti būtu informēti par studiju procesu, nepieciešamajiem kredītpunktiem, notikumiem Universitātē un iespējām iesaistīties arī ārpusstudiju dzīvē, vēl pirms jaunā studiju semestra uzsākšanas notika ievadseminārs, kurā arī piedalījās Bibliotēkas, studentu Biznesa inkubatora, “Erasmus Student Network” un Studentu padomes pārstāvji.

“Mēs centāmies parādīt Universitātes lielo dažādību, ka apmaiņas studenti var ne tikai studēt, bet arī daudz ko darīt ārpus studijām,” stāsta I. Ģerģe.

Erasmus+ programmas ietvaros LU ieradies 131 students. Citi ārzemju apmaiņas studenti, kuru mājas nav Eiropas Savienībā, ieradušies divpusējo sadarbības līgumu, ISEP programmas un Erasmus Mundus Leader projekta ietvaros.

Savukārt Erasmus+ pasaules mobilitātes programmas ietvaros ir noslēgti sadarbības līgumi ar universitātēm no tādām valstīm kā Čīle, Filipīnas, Malaizija, Indonēzija, Krievija, Ukraina, Baltkrievija un ASV. Šie sadarbības līgumi paver iespēju doties apmaiņā uz partnervalstīm LU docētājiem.

2017. gada laikā LU ir noslēgusi 50 jaunus sadarbības līgumus ar Eiropas valstīm. Piemēram, LU ir pārņēmusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) sadarbības augstskolu līgumus un turpina šo sadarbību.

Studentiem svarīgi zināt, ka arī viņi paši var izteikt vēlmi doties uz kādu ārvalstu augstskolu, pat, ja tur vēl nav sadarbības līguma (sadarbības līgumus ar augstskolām skatīt ŠEIT).

“No sākuma students vēršas savā fakultātē. Ja fakultāte piekrīt, ka šāda sadarbība būtu iespējama, tad students vēršas Studentu servisu departamentā. Mēs sagatavojam līguma uzmetumu, partneraugstskola to izvērtē un tad vienojamies par sadarbību. Šis līgums paver arī iespējas citiem studentiem doties apmaiņā uz šo augstskolu,” skaidro Studentu servisu departamenta Mobilitātes nodaļas ārējo sakaru koordinētāja Marta Vilkauša.

Šādai studentu apmaiņai gan ir nosacījums, ka arī studentam no partneraugstkolas jādodas apmaiņā uz LU.

Ārvalstu studenti izmanto arī iespēju saņemt Latvijas valsts stipendijas, kuras koordinē Valsts izglītības un attīstības aģentūra. Pēc statistikas datiem visvairāk ārzemju studentu un pētnieku – 45 – ir ieinteresēti studēt LU, 21 students pieteicies Valsts stipendijai Rīgas Stradiņa universitātē,  bet Rīgas Tehniskajā universitātē – deviņi.

“Viens no galvenajiem punktiem, ko izvērtē, piešķirot stipendiju, ir studenta un pētnieka interese darboties Latvijā,” skaidro Studentu servisu departamenta Mobilitātes nodaļas Ārējo sakaru koordinētāja Sintija Maculeviča.

Interese par apmaiņas studijām Universitātē ar katru gadu pieaug. LU Akadēmiskais centrs Torņkalnā nodrošina mūsdienīgu, ērtu un pievilcīgu mācību vidi ikvienam studentam, būtiski palielinot LU konkurētspēju starptautiskā mērogā. Šogad Erasmus+ pasaules mobilitātes projekta pieteikumā tika iekļautas vairāk nekā 50 potenciālās sadarbības augtskolas. Šī projekta ievaros tiks paplašināts pieejomo valstu un augstskolu klāsts gan LU, gan partnervalstu studentiem, kā arī akadēmiskajam un  administratīvajam personālam.

Informācija par iespēju doties apmaiņas studijās pieejama ŠEIT.